4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ebből a leírásból nem lehet megállapítani, hogy mi baja van a cicádnak! Mindenképpen vidd állatorvoshoz, hiszen a levertség, egykedvűség akár valamilyen betegségre is utalhat. Egy alapos kivizsgálás eldöntheti, hogy szervi baja van, vagy "csak" pszichés oka van a rosszkedvének.
Az állaton valószínűleg atkák vannak. Ezek az élősködők a kígyó vérét szívják, ha elhatalmasodnak, akkor az állat pusztulását is eredményezheti! A javaslatom, hogy Frontline nevű szerrel, egy papírtörlőre fújjon és az állatot, óvatosan törölje át, úgy, hogy a szájába és az orrába ne kerüljön, mert az alkohol, amit tartalmaz a készítmény, az mérgező az állatokra! Kezelje le az állatot, különös tekíntettel a nyaki pajzsokra, mert it előszeretettel megtelepszenek az atkák. A terráriumot teljesen ki kell mosni, és befújni frontline-vel. A papírtörlő ilyenkor a legjobb aljzatnak, amíg meg nem szűnik a gond, mert ez aránylag steril és látszódnak az atkák rajta. Mivel a Frontline az atka petéket nem öli meg, ezért meg kell ismételni a kezelést 3-4 naponta, addig amíg az össze atka el nem pusztul! A terráriumot is ajánlatos befújni, de az állatot kb 1 óra múlva tegye csak be! A kezelés alatt az ivóvizet vegye ki és kis edényben 2-3 naponta itassa meg az állatot, aztán vegye ki. Az atkák nem szeretik a száraz környezetet. Tehát, nagyon fontos, hogy az állatot csak jól kiszellőztetett terráriumba rakja vissza! Ha betartja a kezelést, egész biztosan megszűnik a gond.
"A nőstény állatnak legalább egyszer szülnie kell" --> ez egy tévhit! Semmi nem indokolja. A legnagyobb problémát az okozza, hogy az emberek hajlamosak emberi tulajdonságokat ruházni az állatokra. Pedig az állatoknál az "anyaság" vagy "apaság" nem tudatos, ösztöneiktől hajtva párzanak és gondozzák kicsinyeiket, amikor pedig eljön az ideje, akkor érzelmek nélkül választják le őket. Egy házi kedvenc nem fog kölykök nemzése után vágyódni, ha a szomszéd kutya/macska leellik... (Megtévesztő lehet, hogy egyes anyaállatok átvállalják más szülők, akár más faj kölykeit. Ez nem emberi tudatosságú adoptálás.) Akár saját utódaikkal is párzanak később, amennyiben úgy adódik. (Néhány főemlősnél megkérdőjelezem a teljes ösztönösséget, de jelen esetben leginkább a gyakori házi kedvencekről szól a honlap.) Ahogy házi kedvenceinknek nincs lelki szükségletük utódot nemzeni, úgy fizikai szükség sincs erre. A kutyák, cicák első tüzelés elött ivartalaníthatóak. Ma már Magyarországon is több olyan állatorvos van, aki a 4-6 hónap közti ivartalanítást propagálja és aktívan végzi. Az Amerikai Egyesült Államokban pedig elterjedt szokás a már 2-3 hetes korban végzett ivartalanítás is. Az ilyen fiatalon végzett műtétekhez nagyon gyakorlott állatorvosra van szükség. Az alább leírt információt sok állatorvossal egyeztettem, közülük sokan külföldön is dolgoztak. Az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a tejmirigy daganata. Ez szuka kutyáknál az esetek felében, nőstény macskáknál szinte mindig rosszindulatú formában jelentkezik, és rövid idő alatt az állat elpusztulásához vezethet. Ennek a betegségnek a veszélye jelentősen csökken, ha az ivartalanítást 2,5 éves kor előtt végezzük el. Az ennél fiatalabb korban, de már a második tüzelés után ivartalanított szukáknál 26%, az első két ivarzás között műtötteknél 8%, az első tüzelés előtt operáltaknál 0,5%-ra csökken a tejmirigy daganat kialakulásának valószínűsége. Ezért lehetőleg az első tüzelés előtt, 6-7 hónapos életkorban ajánlott a nem tenyésztési célból tartott állatok ivartalanítása! Az elmondottak mellett az ivartalanítással megelőzhető a méhgyulladás és a méhdaganatok kialakulása is. Abba is érdemes belegondolni, hogy egy kutya akár 10-12 kölyköt hozhat világra, egy cica 4-6 kölyköt. Még ha csak egyszer is ellik mindenkinek a nőstény állata, vajon kinek kell ilyen rengeteg sok kisállat? Ne áldozzuk fel a már megszületett kölyköket, még meg nem fogant kölykökért! Kérem, ha Önnek egy állatorvos mondta, hogy az állatnak egyszer szülnie kell, azt jelezze nekem, kérdezzen meg még 5 állatorvost, illetve forduljon az Állatorvosi Kamarához tanácsért! (Forrás: www.ivartalanitas.hu)
Valószínűbb, hogy atkafertőzött a madár. Házilagos kezelése paraffinolajos ecsetelésse történik, de tartós eredményt olyan spot-on készítmény hozhat, mint a kisállat patikákban kapható Ivermectin light. A hormonzavar inkább a "túltenyésztett" standard madaraknál fordul elő. Ebben esetben a viaszbőr színe is megváltozik, például a hímeké kékről, "bordó-barnára" vált.
Állatorvos felkeresését javaslom, a tünetek alapján húgykőtől vagy vesekőtől szenved a malacka.