4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Sajnos semmilyen információt nem közöl a tartási körülményekről, ennélfogva lehetetlen megmondani, hogy mitől pusztulhatott el az aranyhal... A hazaszállítás során megsérülhetett, túl nagy hőingadozásnak lehetett kitéve, nem bírhatta az akváriumi körülményeket (amikhez már a másik hal esetleg hozzászokott), stb... számos lehetőség van. A másik aranyhal "buborékevése" alatt feltételezem azt érti, hogy néha, amikor a felszínre úszik "megkóstol" egy-egy buborékot - feltehetően élelemnek véli, ez normális viselkedés.
Sajnos így látatlanban nem tudok diagnózist felállítani. Nem biztos, hogy verés okozta, lehet, hogy valamilyen fertőzés, de ennek kiderítéséhez további vizsgálatok szükségesek. Mindenféleképp forduljon állatorvoshoz.
Ha az ilyen bőrgyulladás fertőző oktanú lenne, akkor már több társán is jelentkezett volna hasonló tünet. Lehet, hogy ő a gyenge a csapatban, és többiek őt verik. Biztonság kedvéért érdemes lenne elkülöníteni, és kezelni - ez utóbbit azonban állatorvosával egyeztetve.
Bár igen súlyos parazitás fertőzés mellett nem zárható ki az elhullás lehetősége sem, nem biztos, hogy a soványság, ill. elhullás oka ez volt. Jó lett volna, ha az elhullott állatot felboncoltatta volna, mert akkor a másik eredményesen kezelhető lett volna. A "fokhagymás" módszer ma már a múlté - nem érdemes kísérletezni vele. Kiváló antiparazitikumok állnak már rendelkezésre, és nem is drágák.
A képek alapján maine coon, vagy norvég erdei macska, vagy ezen fajták keverékei jönnek számításba. A pofán belüli pigment nem jelez fajtatisztaságot. A cica egyébként nagyon szép, fajtától függetlenül. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós