4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Fontos volna tudni, hogy állatorvos felügyelete alatt kúrálta ki a kutyát, vagy saját "receptje" szerint. A tünetek hátterében állhat betegség, de ugyanúgy lehetnek az öregedés jelei is egy ilyen korú kutyánál. Hogy mindketten megnyugodjunk, vigye el egy állatorvos kollégához, aki egy alapos vizsgálat után többet tud mondani.
Legvalószínűbb az élősködő fertőzés, ami a téli istállózás alatt felszaporodik. De lehet vírus, vagy baktériumfertőzés is az okozó. Utóbbi esetek általában megemelkedett mennyiségű vízfogyasztással is párosulnak. Elsőként egy féregtelenítést javallok, majd, ha nem látható javulás pár napon belül, úgy mindenképp ajánlott kihívni az állatorvost.
Az ilyen típusú baromfiknál a gyors csontnövekedés miatt jellemzően előjöhet a kalciumhiány. A leírt eleségek, kiegészítők etetése ellenére is úgy vélem, erről lehet szó. Javaslom állatorvos felkeresését, aki eldönti, kalciuminjekcióval, vagy antibiotikummal kezelendő a probléma.
A térdszalag műtét manapság már probléma mentes szokott lenni (csontsebészek számára rutin műtét). A kockázatok idős állatok esetében inkább az altatással kapcsolatosak. A kockázati tényezők kiszűrését szolgálja pl. a műtétet megelőző vérvizsgálat ill. klinikai vizsgálat. Kedvező eredményű vizsgálatok esetén nincs miért aggódniuk.
Fel kell állítani egy új rendszert, a kutya a figyelmet ne akkor kapja meg, amikor felugrál, hanem akkor, amikor számunkra kívánatos viselkedést produkál, például mind a négy lába a földön van. A teljes választ a cikkben találja!