4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Sajnos a fülkérdésre nem tudok válaszolni! Ha semmilyen trauma sem érte a füleit és genetikailag nem lógófülü nyúl, akkor nincs ötletem. A macskaalom használható nyúl esetében is.
Az elásott eledelt általában soha nem tudják "előkeresni" a kutyák, csak véletlenszerűen találják meg egy-egy kerti ásás alkalmával. Az elásás minden bizonnyal azért történhet, mert nem éhes a kutya. Ha szüksége lenne erre a plussz eledel mennyiségre, biztosan megenné, de gondolom kellő biztonságban érzi magát, ami a tápellátást illeti. Egyébként egy jó minőségű táp etetésével a kutya mindent megkap, amire szüksége van.
A pontos Rtg-diagnózist fontos lenne ismerni, hogy válaszolni tudjak. Egyébként macskánál nagyon ritka a mozgásszervi probléma, bár perzsáknál valóban gyakoribb lehet. Ha kifejezetten csontsebész specialistához vitték, akkor meg lehet bízni a diagnózisban. A tünetekből itélve (imbolygás) gerincprobléma lehet, ezt én nem operáltatnám, mert nagyon kétes a kimenetele. Ha esetleg csípőizületi betegség, azt elég jól lehet műteni. Esetleg vigyék el más szakemberhez is. Addig is a Rimadyl injekció csodákra képes macskáknál is.
Mint köztudott, a teknősök sokáig élnek, így a lágyhéjú teknősök is. Néhány teknős elérheti fogságban a 30 éves kor is, bár ez ritka. A természetben sokkal tovább élnek.
Együtt tartott macskák nagyon gyakran játszanak, és ez sokszor elég durvának tűnhet. Átkarolják, harapdálják egymást és közben hangosan sivítoznak, rohangálnak, stb. De ez csak játék, nagyon ritka, hogy komoly agressziórol legyen szó. Természetesen ha nincsenek még ivartalanítva, akkor ezt mindenképpen javaslom, mert ivarzáskor még jobban eldurvulhat a "játék".