4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Nem, nem feltétlenül. Főleg akkor nem, ha egyedül él a kalitkában.
Az üzenetet olvasva az első gondolatom az volt, hogy bizonyára már egy nyugdíjas korban levő malackáról lehet szó. A tünetek mind erre mutatnak. Fokozott C-vitamin bevitelt és sok szeretgetést javaslok.
Bár kicsit korainak tűnik (rendszerint a tüzelés után 4-8 héttel szokott kezdődni), de feltehetően álvemhességről van szó. Ilyenkor rendszerint megduzzadnak az emlőtelepek, sőt, sokszor tej is szivároghat belőlük. A kutya rendszerint anyai magatartást kezd mutatni: fészket épít, plüssállatokat "dédelget". A jelenség hátterében valóban hormonális változások állnak. Ilyenkor célszerű visszafogni a tápmennyiséget, és kicsit "szigorúbban" viselkedni a kutyával. Célszerű felkeresnie állatorvosát, hogy megbeszéljék az álvemhesség egyéb jellemzőit, és kezelésének, megelőzésének lehetőségeit (pl. ivartalanítás).
Ha nagyon etetgetik egymást, akkor esetleg feltehet egy odút;) A kék madár egy szép hím, a harlekin tarka egy tojó. Vagyis semmi probléma, szerencsére az ivarmegállapításban mindenki tévedett.
Nem vagyok allergológus. Lehet, hogy annyira érzékeny, hogy tényleg kijön az allergiája, de szerintem ennyitől nem kellene, hogy kijöjjön! Ha csak nem ül közvetlenül melletted. Bár ebben nem vagyok biztos. A barátnőm allergiás a tengerimalacaimra, ha eljön hozzám, csorog az orra, tüsszög és könnyezik. De még egyszer sem volt baja attól, hogy mellette ültem az egyetemen vagy az autóban szinte egész nap. Erről inkább egy ember orvost kérdezz meg.