4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz!
Javasolnám, hogy készíttessenek röntgen-felvételt esetleges hólyag- vagy húgycsőkő lehetősége miatt. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Amennyiben az ultrahang és esetleg egy citológiai mintavétel eredménye jóindulatú prosztata megnagyobbodást állapít meg, valóban segít az ivartalanítás (és esetleg mellette antibiotikumos kezelés, ha esetleg bakteriális eredetű gyulladás is szerepet játszik). Az altatás megfelelő vizsgálatok (vér, szív, tüdő RTG) után, megfelelő módszerekkel biztonságos lehet. Ha mégis aggódik, van gyógyszeres alternatív megoldás is, ami egy fél évig ható implantátum formájában gyakorlatilag az ivartalanításhoz hasonló hatást ér el, a prosztata tekintetében is, érdeklődjön róla állatorvosánál.
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza a hányást. Lehet, hogy egyszerűen csak a mohó evés. De az is lehet, hogy valamilyen rendellenesség van a háttérben. Ezt azonban csak további vizsgálatokkal lehet kideríteni. Nem szabad elfelejteni, hogy a hányás nem maga a betegség, hanem csak tünet. És többféle betegség tünete is lehet. Hogy betegségről van-e szó, és ha igen, milyenről, ennek kiderítése az állatorvos dolga.
A szállítás okozta stressztől felszínre törhetnek a szervezetben bujkáló fertőzések. A sárga széklet utalhat szalmonella feldúsulásra is. Meleg hely (akár infralámpával kiegészítve, aminek fénye elől ki is tud térni a madár, ha túl melege van) és pár csepp almaecet az ivóvízben segíthet, de ha napokig tartó híg széklet jelentkezik, akkor érdemesebb antibiotikumos kezelést kérni egy állatorvostól, nehogy kiszáradjon a madár.