4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!