4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Remény mindig van! Ha nem érte baleset, akkor hetek múltán is hazaérkezhet! Ezt saját tapasztalatból írom.
A rágcsálók (így a tengerimalac) metszőfoga folyamatosan nő, ezért, ha letört, akár ha a tövénél is, akkor idővel kinő. (Kivéve, ha valami betegség okozta a fog törését, illetve ha a fog gyökere is sérült.) Addig is pépes eledellel kell őt ellátni, illetve mindenfélével, amit meg tud enni! Általában, ha csak egy foga törik le (a négyből), attól még rendesen tud enni.
Elképzelhető, hogy bélgyulladása van (de sok minden más is lehet!), ezért minél előbb állatorvoshoz kellene vinni a hörit, ahol megfelelő kezelésben részesítik. Ha hasmenése is van, akkor a salátát addig is mellőzni kell!
Sajnos különösebb praktikát nem ismerek, de a tengerimalac nem buta állat, szerintem enyhe ráfújással vagy orra-koppintással jelezhetjük számára, hogy nekünk nem esik jól a harapdálás. Néhány eset után talán felhagy a rossz szokásával.
Ez egész biztos azért van, mert a fogságban tartott egerek éjjel-nappali életmódot folytatnak! Ez abból következik, hogy biztonságban érzik magukat, mert védett helyen vannak, nem kell ragadozóktól félni, megkapják az élelmet is, stb.