4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Tibi! A péniszelőesés időnként előfordul leopárdgekkóknál is. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a gekkónak. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.
A gyermekláncfű madarak számára legértékesebb része a levél. Akár naponta etethető, beltartalmi értéke jobb a salátánál, az utóbbiban rendszeresen előforduló toxikus anyagok nélkül. Elviekben fogyasztható a növény többi része is, mivel méreganyag tartalma nincs, de nem érdemes kockáztatni egy esetleges bélgyulladást. A kamilla hatóanyaga (drogja) a virágzatban található, mérgező anyagot nem tartalmaz, de mivel esetenként hasmenést okozhat, így legfeljebb csak a főzetét tudom ajánlani. Azt is csak gyulladásos, megfázásos tünet esetén. A kézzel nevelést nem arra "találták fel", hogy a madárfiókát becsapva "embertudatúvá" neveljük, hanem, hogy azok a fiókák is megmenthetők legyenek, melyeket a szüleik egyébként nem etetnének, így enélkül elpusztulnának. Egy családi környezetben élő nimfapár fiókáját elég akkor elválasztani, mikor már önállóan megtöri a magokat. A szülőktől külön helyiségben tartva pár hét (sőt legtöbbször pár nap) alatt olyan szelíddé lehet tenni, hogy bizalommal üldögéljen a gazdája kezén. Ha több fiatal madarat akarunk egyszerre szelídíteni, a folyamat tovább tart, és a fiókák sem lesznek annyira bújósak, mint az egyedül tartott madárka esetén.
Bajt nem csinálnak, ha csepegtetik, de szerintem feltétlen mutassák meg egy állatorvosnak.
Valószínűleg a macskája ivarzik, ezért viselkedik ilyen furcsán. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvossal megvizsgáltatni. A probléma végleges megoldását az ivartalanítás jelenti. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
A láb ilyenfajta duzzanatát több betegség is okozhatja. Leggyakrabban valamilyen bakteriális fertőzés szokott a kiváltó ok lenni, de valamilyen sérülés (pl. csonttörés), vitaminhiány (pl. kalcium és D-vitamin) is egyaránt okozhatja. Ezek elkülönítése fénykép alapján sajnos nem lehetséges. A csatolt képek szerint a hozzáértő állatorvosi segítség mindenképp elkerülhetetlen.