4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Mónika! Az ellés komoly komplikációk lehetőségét hordozza magában. Pláne, ha halva ellett a kutyája, majd súlyos tüneteket is mutat. Kérem sürgősen vigye el állatorvoshoz!!!
Kedves Érdeklődő! Nem akarom áltatni. Egy felnőtt kutya, aki nem szokta a macskák közelségét, sajnos gyakorlatilag átnevelhetetlen.
Kedves Gazdi! Az ön által említett probléma egy szokás, kutyája feltehetőleg ezzel akarja elérni, hogy tovább játsszon vele. Tudatosítania kell akiskutyában, hogy ön a főnök. Javasoljuk, hogy látogassanak meg egy kutyaiskolát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Van néhány fertőző betegség ami az egérről átterjedhet a görényre. Ennek megelőzése miatt jobb ha nem eszi meg a görény az egereket. A beteg egereket amúgy is könnyebben elkapja.
Legyek, kisebb rovarok képezik az alaptáplálékát, amit egy csipesz segítségével lehet a legegyszerűbben felkínálni. Fel kellene keresni egy állatkereskedést, ahol lisztkukacot árulnak. Lehetőleg kisebb méretű kukacokat etessen, egy etetésre 3-5 darabot. Ha elég erős a fióka, akkor meglehetősen hangosan jelzi, ha éhes. A csőr önállóan történő kinyitását, annak enyhe kocogtatásával lehet legkönnyebben elérni. Ha csak pár napos a madárka úgy főtt tojás sárgáját vízzel krémesen folyékonyra keverve, fecskendőből lehet etetni. a nagyobb madárgyerek szívesen fogad csipetnyi reszelt trapista sajtot, főtt tojást. A táplálékra alkalmanként kalcium tartalmú ásványi anyagot kell szórni, pl. Futor-t. Legbiztosabban gyári tápokkal lehet nevelni, melyeket egyes takarmányboltokban, állatkereskedésekben (BP.-en pl. Galambaszkucko, Csongrád megyében pl. Galambazis, stb.)vehet meg. A rovarevő madarak neveléséhez használt kézzelnevelő tápokat ivóvízzel, buborékmentes ásványvízzel hígítve 37-40C fokosan lehet fecskendőből etetni. Legjobb megoldás minek előtt mégis az, ha beviszi valamelyik állatkertbe(a pesti állatkertben még "látványetetés" is van a talált madárfiókák bemutatásával)