4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ha szelíd madarat szeretne, a leírtak alapján nem érdemes próbálkozni a meglévővel. Mellesleg megjegyzem, az ilyen viselkedés inkább tojóknál fordul elő, mint hímeknél. Javaslom cseréltesse ki a madarat az eladóval(ha küld egy képet és az alapján mégiscsak tojó, az már alapja lehet visszavásárlási kötelezettségnek is - madarkert@invitel.hu). A jelenlegi papagáj még kiváló tenyészmadár lehet, de szelíd lakótársnak kevésbé alkalmas. A nyár közepe a madarak vedlési időszaka, ilyenkor sokkal több toll hullik, jellemző a vakaródzás. Az esetleges külső élősködőmentesítésre Ivermectin spot on light készítményt, a kalit és környezete kezelésére piretrin tartalmú spray-t javaslok.
Vigye vissza a kezelést elkezdő kollégához, vagy keressen egy másikat, valóban nem tűnik síma agyrázkódásnak gy sokáig fennálló koordinációs zavar
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a két duzzanat, Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Nem tudom, mi alapján írja, hogy verekedés nem lehet, de éppen ezért is azt mondom, ha van rá mód és lehetőség, jó lenne mindkét cicát megmutatni állatorvosnak! E nélkül ugyanis tényleg nem lehet mit mondani a szituációra így a neten át...
A tojást rakó madarakat a költés elején ásványi anyaggal(kalcium-foszfor), lágyeleséggel kell felkészíteni. A legtöbb papagáj esetén forgács-fűrészpor keverék a fészekalj, agapornisok puhafaágakat szednek darabokra, egzótáknak (talán,mintha zebrapintyről lett volna szó) tiszta rétiszéna, legfeljebb 10cm-es darabokra felvágva. A pintyek maguk is építik a fészekbélést, ezért a kalit aljára is kell szénát szórni. A mageleségek közül a fürtös köles kiváló nevelőeleség. A fiókaneveléshez szükséges lágyeleség alapja reszelt sárgarépa és lereszelt főtt tojás 1:1 arányba, kiegészítve ásványi premixel, darált keksszel, esetleg kevés kemény sajttal, almával. A lágyeleséget kis mennyiségben, már a kelést megelőző 1-2 napban is lehet etetni. Üdvözlettel: Rácz Sándor
Az ékszerteknősök táplálásakor nem a változatosság a legfőbb szempont, hanem a megfelelő kalcium bevitel. Táplálékának minimum 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák. A maradék részét pedig vízinövények, vízicsigák.