4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Az ékszerteknősök táplálékát kb. 90%-ban egész fagyasztott vagy élő kishalak alkossák. Ezeken kívül kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat. A szárított kishal nem annyira jó, mint a fagyasztott. (Az, hogy macskáknak van, mindegy. )
Kedves Niki! A rágcsálóknak , így a törpehörcsögöknek is folyamatosan nő a foguk és a körmük. Gyümölcsfából készített mászókát kell elhelyezni a terráriumba , ezzel a növekedés csökkenthető. Abban az esetben, ha már a köröm elhajlott, azt le kell vágni, amely házilag is megoldható, de kérheti állatorvos segítségét is. Üdvözlettel : Dr. Varga József
A híg széklet elsősorban azt jelzi, hogy a madár a táplálék beviteléhez képest sok vizet fogyaszt. Ennek oka sok minden lehet. Rosszabb esetben láz tünete, de a tulajdonosváltozást követő csökkent mértékű táplálékbevitel tünete is. A kézzelnevelt papagájoknál meglehetősen sokszor jelentkezik emésztőrendszeri rendellenesség, de ezek általában, ahogy megjelenik, úgy meg is szünik. Heti rendszerességgel itatott probiotikum (pl. Laktiferm) segít a bélflórát karbantartani. A nyári melegben jellemzőbb, hogy a madarak többet isznak a megszokottnál, így lehet, hogy a probléma nem is probléma. A kalit oldalának kaparása általában hiánytünet, elsősorban a mozgáslehetőség, számára megfelelő játék hiányát jelzi. A szenegál papagájok napközben többször is "sziesztáznak", különösen a fiókák és az öreg példányok. Csak megjegyzem, hogy nem valószínű, hogy 10 hetes legyen a madárka, mivel a szenegál fiókák önállóságukat legkorábban 14-15 hetesen érik el. Vagyis közel 3 hónapig az odúban nevelik a szülők, majd kirepülés után még két hetet érdemes megvárni, hogy önállóan egyenek.
Ez bizony nem normális. Mielőbb vigye állatorvoshoz.
Köszönöm a fényképeket. A toka nem feltétlenül csak a túlsúlyra utal. Amelyik nyuszinak kialakul,annak lazább a bőre. Esetleg azzal lehetne csökkenteni a méretét,ha pár dekát leadna. Ha beiktatnak hetente több széna napot, mikor szénán és vízen kívül nem kap mást a nyuszi és hagyják pár órát futkosni naponta, akkor ez a pár deka nagy valószínűséggel le fog menni.