4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Szia Én nyírok menhelyen kutyusokat és a tapasztalatom az, hogy sokkal jobban bírják a nyírást mint néhány gazdis kutya. Ha jó a kozmetikus, nyugodt, kitartó, magabiztos és nem kapkod, akkor szerintem teljesen felesleges lenyugtatózni az ebet! De a puding próbája az evés, vidd el ahoz a kozmetikushoz és tapasztaljátok ki milyen a viselkedése egyes helyzetekben. Nyugtatózni csak akkor kell, ha kutya pánikszerűen bekattan (üt ,vág, harap, vinnyog). Egyéb esetben azért egy kutya így vagy úgy, de kezelhető. A nyugtató típusát és mennyiségét nem vagyok hívatott megadni, hiszen nem vagyok állatorvos. Ezt mindig jobb ha ő végzi! Üdv: Adri
Valószínűleg allergiáról van szó. Ezt többféle allergén okozhatja, majdnem biztos, hogy nem taplálék. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Nem vagyok biztos abban, hogy ez a leírt jelenség valóban valami betegség tünete lenne, sőt, könnyen lehet, semmi kivetnivaló nincs abban, amit a kutya csinál. Miután a kora miatt amúgy is gyakran kell még találkozni az álatorvosukkal, a legjobb az, ha vele konzultálnak erről folyamatosan.
A kérdés alapvetően nem egészségügyi (tehát nem állatorvosi) problémát jelez, hanem viselkedési, "kutyapszichológiai" megoldást kíván inkább. A személyes véleményem az, hogy nem biztos, hogy egy másik kutya megjelenése megoldja a gondokat. Javaslom viszont, hogy jó lenne megkeresni egy "kutyapszichológust", egy jó trénert, aki bizonyára sok hasznos tanácsot tudna adni. (Tudomásom szerint itt a háziállat.hu-n is van ilyen szakember a válaszoló csapatban, elérhetőségeivel együtt)
Nem tudom hány nyusziról van szó. Nem tudom oltva voltak-e a nyulak. Ez amit leírt nagy valószínűséggel egy myxomatózis nevű betegség,amit a szúnyogok terjesztenek. Így mindenképpen ajánlanám hogy azokat a nyulakat, amiken még nem jelentkeznek a tünetek mindenképp oltassák be. Ez ellen a betegség ellen évente, tavasszal a szúnyog szezon előtt oltani kell a nyulakat. Sajnos ez a betegség nagyon nehezen gyógyítható, a fertőzött állatokra 40-90%-ban halálos kimenetelű. Minden képen mutassa meg a nyuszikat minél előbb állatorvosnak!