4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Üdvözlöm! Kérdés, mennyi időre maradna egyedül? 1-2 napnál tovább semmiképp nem javaslom. A társ jó ötlet, ha jól kijönnek, és játékosak, mindkettő macskának jót tenne (mozgás, játék, stb). Mászó-, kaparófa, játékok, inkább 2, mint 1 alomtálca, sok-sok közös játék, simogatás... Megannyi lehetőség, hogy lakásban tartott macskája is teljes életet tudjon élni. A séta is jó ötlet, ha szereti, és elviseli a pórázt. Vigyázzon az elhízással (megfelelő, lakásban tartott macskáknak való táppal elkerülhető).
Ezek a tünetek utalhatnak myxomatosisra is. Sajnos ez ellen mindenképp oltani kell a nyuszikat a szúnyogszezon eljövetele előtt. Sajnos ha ezt a betegséget kapta el nagyon kicsi a túlélési esélye. Persze az is előfordulhat, hogy ténylegesen egy ártatlan szúnyogcsípésről van szó. A pontosabb diagnózis kedvéért minél előbb vigye el szakértő állatorvoshoz!
A leírt jelenség gombás bőrfertőzésre utal, de mint általában a bőrgyógyászati esetek, mindenképpen kell, hogy állatorvos lássa.
Üdvözlöm! Ragadozó mivoltuk lévén elképzelhető, de nem jellemző! Általában akkor szokott gond lenni, ha méretbeli különbségek vannak az állatok között, vagy ha túl kicsi a hely, esetleg nincs elég táplálék. Ha konkrétan látta az "evést", akkor nem jó a feltételezésem, de ha mégsem, akkor elképzelhető, hogy betegség következményében pusztultak el és a tetemek nem látható helyre kerültek. Elég gyorsan bomlásnak indulnak a vízben és akár egy nap alatt a felismerhetetlenségig oszlanak.
A költözés minnnél öregebb az állat, annál jobban megviseli. Próbálja a költözés után egy ideig benn tartani a macskát. Üdv