4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Feltétlen egy kivizsgálást javasolnék, vigye állatorvoshoz kedvencét! Szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre, de jó lenne egy bronchoscopiás vizsgálat is... Ezeknek ismeretében talán könnyebb lenne a megfelelő kezelés kiválasztása.
Üdvözlöm! Szerintem ez valami gomba, vagy baktérium fertőzés lehet. Azonnal specialista orvoshoz kell vinni, de addig is Betadine oldattal ecsetelje a sebeket!
Kedves Tamás! Én semmilyet! Gyógyszert ajánlani a kezelőorvosnak kell, mégpedig a kutya állapota, a betegség súlyossága, a jelenlegi egészségügyi státusza, és még sok egyéb tényező alapján. Ezt nem lehet helyettesíteni internetes tanácsadással, mert abból akár kooly baj is lehet. Nem beszélve arról, hogy az itt szóba jöhető gyógyszerek szinte mindegyike receptköteles, és a használatuk folyamatos állatorvosi felügyeletet igényel (bármikor kialakulhatnak mellékhatások). Úgyhogy, azt javaslom, keresse fel a kutya eddigi orvosát (pl. azt, aki megállapítota, hogy csípőizületi diszpláziája van), vagy ha ez nem lehetséges, akkor egy állatorvost, akiben megbízik.
Himlő esetében több egyed is fertőződött volna az eltelt időszakban. Ha ez nem következett be, úgy valóban egyedi elváltozásról lehet szó. Hogy ez most biztosan szemölcs-e, inkább személyesen, az állatorvosának kellene diagnosztizálni.
A kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.