4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Ha ínygyulladása van, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak. Az apró metszőfogak hiánya nem okoz komoly rágásproblémát.
Az orrnyílások körüli viaszos bőr meglehetősen sérülékeny, így könnyen kivérzik, de legtöbbször kezelés nélkül is gyorsan regenerálódik. A sérüléseket Betadin-nal érdemes fertőtleníteni.
Üdvözlöm! Először is szerintem nagyobb terrárium kellene, illetve legalább 15 cm mély víz. A hőmérséklet nagyon alacsony! Egy termosztátos vízmelegítőt állítson 28 C- ra. A páncélon lévő foltok szerintem gomba. A páncélt Betadinnal kenje be. A hideg miatt változott meg szerintem a viselkedésük. Tehát meleg, napozás és vitaminozott étel bőségesen!
A tollhullás valószínűleg a vedlési folyamat természetes része. Vizsont, ha a "hapcicás" nem múlik el, esetleg még fel is erősődik, úgy állatorvost kell felkeresni.
Léteznek macskák számaára kitalált illatanyaggal rendelkező szerek, melyek ezeket a problémákat próbálják megoldani. bár ez nem valószínű, hogy állatorvosi kérdés. de forduljon a kezelő állatorvosához. Üdv