4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Kedves Kérdező! Bizonyára elvitte már állatorvoshoz az új jövevényt, aki - többek közt - segített megállapítani a korát...
Sem az egésznapos alvás, sem a tátott csőrrel való légzés nem utal egészséges madárra. Javaslom állatorvos felkeresését, vagy elhízottak a madarak, vagy egy antibiotikumos kezelés lesz szükséges.
A bakoknak pároztatás után erőteljesebb bak szaguk lesz. A területüket is igyekszenek minden lehető módszerrel megjelölni. A nyulakra jellemző, hogy bogyó halmokkal jelzik a terület határát. Ez a viselkedés, amint a hormonok újra lecsillapodnak háttérbe szorul és "újra a régi" lesz. A hígabb széklet nem lehet hogy esetlegesen a "lágy bélsár", amit a nyuszik vitamin pótlás céljából megesznek? Érdemes a széna adagot növelni és pár napig (1-2) csak jó minőségű szénát kínálni neki. A továbbiakban is a megfelelő bélműködés érdekében érdemes hetente egy "széna napot" beiktatni, amikor az állat szénán kívül mást nem kap. Lehet cseresznye, alma ágat betenni a nyuszinak. A diót semmi képpen sem javaslom.
A kérdések sokasága és a kórelőzmény kuszasága miatt mindenképpen személyes konzultációt javasolnék és alapos fizikális vizsgálatot.
Én nem ajánlanám, hogy a ketrec a papagáj kalitka alatt legyen. Légzőszervi megbetegedést is okozhat a nyuszinak a folyamatosan ráhulló szennyezőanyagok. Vannak olyan betegségek amiket akár az ember, akár a nyuszi elkaphat a madártól, de ha rendszeresen viszik (évente) kivizsgálásra a papagájt ez elkerülhető. Így egy helységben nyugodtan lehet a két állat.