4516. A világon elsőként lombikkutyák születtek
A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.
A világon elsőként alkalmaztak sikerrel lombikeljárást kutyáknál amerikai szakemberek, akik a PLoS One című folyóiratban számoltak be az évtizedek munkáját dicsérő tudományos áttörésről.
Nagy térerejű, kifejezetten a kisállatok vizsgálatára koncentráló MR-berendezést adtak át a VetScan Kisállat Diagnosztika központjában. Az Újpest és Káposztásmegyer határán, a Megyeri út 53. szám alatt lévő központ Magyarországon egyedülálló módon kifejezetten állatok számára nyújt professzionális MR-vizsgálatokat, egy 1,5 Tesla térerejű MR-berendezésen.
A mezei tücsök (Gryllus campestris) nyerte meg a Magyar Természettudományi Múzeum blogján kiírt internetes szavazást, amelyen arról dönthettek a voksolók, hogy 2016-ban melyik bogárfaj kapjon kitüntetett figyelmet.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2016 év hüllőjének a kockás siklót választotta.
Azonnal megrendelik az esztergomi József Attila Iskola szigetelésének kivitelezőjétől azoknak a pillangóajtóknak a beépítését, amelyeken távozhatnak a burkolat alá befalazott denevérek.
Sajnos nem tudok sok jó hírrel szolgálni, hiszen a rákok maguk vezetik le a vedlést! Amikor ki akarnak bújni "magukból", akkor ollóikkal segíteni próbálnak ebben. Ez legtöbbször éjszaka történik. Valószínűleg levágta az ollójával a lábait. Sajnos nagy a valószínűsége, hogy a rák hamarosan el fog pusztulni, egyetlen kilátás a túlélésére, az újabb vedlés, amikor újranőhetnek hiányzó testrészei! A vízszintmagasság ilyenkor nem lényeges, érdemes egy levegőztetőt beszerezni! Az én tarisznyarákjaim 2-3 hónaponként rendszeresen vedlenek, 3/4 év lehet, hogy egy kicsit túl sok idő, bár ez nem vezethet "katasztrófához"!
A hörcsögök szinte minden betegsége ugyanilyen tünetekkel jár, ezért nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet. Célszerű viszont mihamarabb állatorvoshoz vinni, mert rövid betegeskedés is kiszáradáshoz, elpusztuláshoz vezethet az ilyen kis méretű rágcsálóknál!
Ez szoktatás kérdése, ugyanis fiatal koruktól szabadban tartott hullámos papagájok még akár a fagyot is elviselik. Persze azért szükséges egy megfelelő, szél és nedvesség ellen védett odú vagy búvóhely. A röpde elhelyezésétől (szélvédett, stb.) és felszereltségétől (oduk) is függ, hogy meddig maradhatnak kint. Normálisan lakásban tartott és nevelt papagájokat ilyen hűvös-esős-szeles időben már nem tanácsos kint tartani!
Talán nem történt még baj, de 21-24 naposan egy vemhességi ultrahang diagnosztikai vizsgálatra el kell vinni. Vetéltetés még akkor is szóba jöhet. Klinikánkon már elérhető a biztonságos eljárás a kutyák vetéltetésére.
Igen sajnos az ilyen fiatal állat még nehezen viseli a magányt, hiszen az anyától való elválasztás is csak 6-8 hetesen javasolt! Maradandó lelki károsodást szenvedhet, nehezen szocializálódik az ilyen állat.