4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan.Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
Nyugodtan használja a Frontline-t a macska kezelésére, persze a használati utasításnak megfelelően. Már több éve hat a kullancsok és bolhák ellen és eddig még semmiféle daganatos vagy allergiás reakciót nem írtak le, ami ezzel összefüggésbe hozható.
Van tenyésztő, aki a nemespapagájt is hasonló körülmények közt tartja és még sikerélménye is volt a szaporításukban. A magam részéről a zárt madárház + külső röpde híve vagyok, de egy egyterű, kellően nagy röpde sincs ellenemre, ha télire a nyitott oldalt polycarbonát lemez vagy jól záró duplafólia borítás védi.A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz valaha is olyan hideg, mint a '90-es évek végi időszakok telein. Mert akkortájt bizony a -20 fok körüli hőmérséklet keményen megtizedelte nemcsak a felelőtlen módon tartott díszmadarakat, hanem a vadmadár állományt is.Vagyis ha a nyitott oldalt télire le tudja fedni, úgy az énekesek nyugodtan kint tarthatók, akár napokig tartó -5 fokos röpdehőmérsékleten, napi legalább egy ivóvízcsere mellett.
Állatorvosnak kellene megmutatni. Okozó lehet akár bakteriális fertőzöttség, de a légutakban megtelepedett élősködők is. Utóbbi (preveciós)kezelésére flubendazol hatóanyagú féregtelenítőt javasolnék.
Kedves Gazdii! Az Ön által leírtak alapján lehet akár az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről is szó, de nem zárható ki a kennel köhögés sem. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. Azonkívül nem ártana a szívét is megnézetni. Kezelési javaslatot csak akkor tudok adni, ha már van biztos diagnózis. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.