4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
A vírus erősen fertőző és hosszú lappangási idejű. A tünetet mutató madarat azonnal el kell különíteni, a többi madarat oltással kell immunizálni. A vakcinázás lehet, hogy elkésett, de az egyetlen lehetőség a továbbterjedés megakadályozására. Oltóanyagként ajánlom: Cevac New 40(40 adagos) A gyógyszert állatorvos írhatja fel, például, aki a vírust diagnosztizálta az állományban.
Ivarérett rozella hím mellé akkor sem tanácsos új madarat tenni összeszoktatás nélkül, ha az tojó. A revír védelmének ösztöne erősebb a fajfenntartásnál. Az ivar fiatal korban nem mindig egyértelműen megállapítható, még szakembernek sem. Mindenképp ajánlott külön kalitba tenni az egyik madarat(a hímet is lehet), amíg meg nem szokják egymás jelenlétét és nem érdeklődnek egymás iránt, különben akár tragikus következménye is lehet az összezárásnak.
Kedves Gazdi, látatlanban ilyen kevés információval semmit nem lehet kezdeni.. Semmit nem tudunk: szuka, kan, ivartalanított vagy sem, idős vagy sem... vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A pézsmateknősök nemtől függetlenül barátságtalan állatok. Természetesen a két hím a legrosszabb párosítás, de két nőstény akik utálják egymást sem sokkal jobb. Amennyiben az egyik állandóan a szárazulaton tartózkodik, az semmiképpen em normális. Ha egyébként jó állapotban van és viselkedése normális (a kint tartózkodást leszámítva) akkor érdemes lenne megpróbálni elkülöníteni őket egymástól. Szerintem két nőstény de nem igazán világos, melyik kép melyikről készült...Maximum életkoruk elérheti az akár 30-40 évet is (http://genomics.senescence.info/species/) Üdv-Éva
Valószínű parazitás elváltozás neostomosan oldatával lehet lemosni Vagy ivermectin hatóanyagú féreghajtó pasztával kellene kezelni