4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Nem tudom, milyen alom lehet a nyuszi alatt, de meg kellene próbálni másfélét is, mert előfordulhat, hogy allergiás egy bizonyos fűfélére, forgácsfélére, de az is lehet, hogy poros, esetleg szennyezett az alom és ez irritálja a nyuszit. Ha így sincs javulás, akkor lehet, hogy valamiféle felső légúti (fertőző) betegsége van és ezért prüszköl. Állatorvos tud adni vagy felírni megfelelő szem- vagy orrcseppeket. Remélem hamarosan elmúlik a nyuszi prüszkölése!
A kutyáknak való nyakörv szerintem nem lesz végleges megoldás. A legtöbb ilyen nyakörv hatékonysága elég korlátozott és nem is tartós, ráadásul csak kutyák/macskák számára állították elő, ezért a hatóanyaga sem biztos, hogy megfelel bárányoknak. El kellene menni állatpatikába, ahol kapható juhok számára is alkalmas fürösztőszer, vagy fel kell keresni egy állatorvost, aki injekcióval tud segíteni a problémán, ami mind a külső, mind a belső élősködőket elpusztítja.
A fiókák begytájéka akkor szokott kidudorodni, ha éppen tele van eleséggel. Ez teljesen természetes jelenség. Ha egy ideig nem kapnának enni a szüleiktől, rögtön lelaposodna a terület a begy üressége miatt.
Igen, lehet fürdetni, például hígított samponnal, de meg is kell szárítani utána. Lehet a karmát is vágni és a fülét is tisztítani.
A csupasz has vedlési/tollnövekedési problémára utalhat. Vitamincseppeket kellene vásárolni neki, amiket vízbe kell adagolni és figyelni a változatos táplálásra. Ha ez sem segít, akkor állatorvosnak kellene megmutatni, mert egyéb betegség is lehet a háttérben. A túl sok kotlás is vezethet egyébként ilyen problémákhoz. Jó lenne, ha nem hagynák, hogy ennyiszer üljön a tojásokon (inkább ki kellene venni alóla), mert ez gyengítheti az ellenállóképességét. Valószínűleg terméketlen tojásokról van szó, az is lehet, hogy nem is párosodnak a hímmel (ezt meg kellene figyelni) és ezért nem tudja őket kikölteni a tojó.