4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Ha nagyon zavaró akkor el lehetne vinni egy nagyobb nyájba, ott talán leszokna erről
Az állatorvos fogja eldönteni, hogy szükséges-e a fogak eltávolítása.A mozgó fogak megtartása nem célszerű, mert a fog és az íny közötti terület baktériumok melegágya. Fogággyulladás lehet a következménye, ami aztán egyéb szervek megbetegedésének kiinduló góchelye lesz. A metszőfogakra a táplálkozáshoz nincs szüksége a kutyának, mert rágásra nem használja őket.
Kedves Gazdi! Születéskor ritkán előfordulhat ilyen plussz lábujj. Valószínűleg a túltenyésztés eredményeként alakult ki ez a háziasított tengerimalacoknál, még fajtatiszta malackáknál is előfordul néha. Ha mi ilyet érszreveszünk, egyszerűen az újszülött tengerimalacoknál lecsippentjük, felertőtlenítjük és annyi. Mivel már nagy a malac, és még mindig rajta van, nem javasolnám otthoni levágását, mert a láb nagyon megvérezhet. Mégis ajánlott lenne állatorvos felkeresése, nem kell ehhez műtéti beavatkozás, ha lecsípi, esetleg be kell közötni. Azért is javasolnám, hogy el kell távolítani, mert ha otthon valamilyen hirtelen ugrálástól, mozgástól beszakad, kórokozók kerülnek a sebbe, begyullad a láb, fájdalmas és lassan gyógyul. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Feltételezem hogy a gyulladás az állkapocs bőrén alakult ki. A gennyes váladékból bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredmény alapján célzott antibiotikum kezelést kell végezni mind szisztémásan mind helyileg.
A fiatal kölyökkutyák bélrendszere eléggé "ingatag" tud lenni, nem kell sok ok ahhoz, hogy felboruljon a bélbeli egyensúly, és átmenetileg hígabb legyen a bélsár. Ilyenkor arra kell törekedni, hogy olyan táplálékot kapjon hosszú távon, amit szívesen megeszik, és amitől rendben van a bélsara. Ha nme múlik a hasmenés, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.