4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Lisztérzékeny kutyáról még nem hallottam, de ha ez a problémája lenne, akkor sem hányás lenne a következménye. Ha mindig kihányja, akkor nem kell többször kenyeret adni neki, hisz a tápok, amiket adnak a kutyusnak, teljes értékűek. Ez azt jelenti, hogy minden szükséges dolgot tartalmaznak, amire a kutyának szüksége van és nem szükséges azt egyebekkel kiegészíteni. Hányás egyébként gyakori jelenség kiskutyáknál, sokszor a hirtelen nagy mennyiségben bezabált kaja okozza. Ha nem jár levertséggel, hasmenéssel, étvágytalansággal, akkor normálisnak is tekinthető (többnyire :)). Az adagolással kapcsolatban mindig el kell olvasni a kutya korának megfelelő táp zacskóján, hogy adott testtömegű állatnak mennyi a napi tápadagja és pontosan ezt a mennyiséget kell több részletben adagolni neki a nap folyamán.
A kalitka alját úgy a legkönnyebb tisztán tartani, ha aljzata fiókos. Ebbe időnként cserélve, szitált folyami homokot tegyünk, ne újságpapírt vagy forgácsot. Nagyon népszerű a papagájtartók körében a zeovit, amely jó felszívó és szagtalanító képességgel rendelkezik és nyomelemeket is tartalmaz.
Nem szokott különösebb gondot jelenteni a dolog. Ha egy cica nem szoptat, akkor hamar elapad a teje és ezel nincs is különösebb tennivaló. Ha mégis túlzottan duzzadtak lennének az emlői és bágyadt vagy étvágytalan lenne az állat, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Általában ennyi idős korban még nem igazán állapítható meg egyértelműen az ifjú teknősök neme. Két-három évre van ahhoz szükség, hogy a különbségeket könnyen észrevehessük. Ekkor már észrevehető a hím és a nőstény közötti méretbeli eltérés, illetve a hímek valamennyivel hosszabb elülső lábán elhelyezkedő karom.
Ha huzamosabb ideje "tetteti" a dolgot és levegőt sem vesz, akkor attól tartok, hogy tényleg halott.