4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Kedves Lilchen! A vörös macskamedve jelenleg az elterjedési területén található összes országban védelmet élvez. Emiatt a Természetvédelmi Világszövetség a "súlyosan veszélyeztetett" kategóriába sorolta. Szerepel a vadonélő állat- és növényfajok kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény első függelékében is (CITES I). Teljes tiltás alatt van mindennemű kereskedelme, kizárólag állatkertekben van lehetőség a tartásukra. Bővebb infó: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6r%C3%B6s_macskamedve http://www.cites.org/eng/app/appendices.php http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/a-voros-panda-voros-macskamedve/3102/
Feltételezem, a farok feletti mirigyet érti "zsírzó" alatt. A "kinövés", amennyiben "dudor" jellegű, akkor lehet sejtburjánzás, vagy valamilyen tályog is. Mindenképp állatorvos megkeresését javasolnám, aki a megvakulás okát is kiderítheti.
A madár egy fiatal tojó.
Ez egy elég zavaros történet, ebből nem nagyon lehet érdemi következtetéseket levonni. A gyanúm a leírtak alapján ennek ellenére az, hogy a kutyája valóban ún. bolhaekzéma betegségben szenved, ami alapvetően egy allergiás túlérzékenység miatti probléma. Ennek alapvetően nem az antibiotikum a gyógyszere, bár igaz, hogy a bakteriális felülfertőződések miatt erre is szükség lehet. Én azt javaslom, keressen fel egy másik állatorvost, esetleg bőrgyógyász specialistát, és kérje a véleményét. Erre már csak azért is szükség lehet, mert német juhászokban nem ritka az ún. autoimmun bőrbetegség sem, amit mindenképpen ki kell zárni (vagy éppen meg kellene erősíteni) megfelelő vizsgálatokkal.
Sajnos ebben így nem tudok segíteni. Meg kell vizsgáltatni őt állatorvossal, és úgy kaphat gyógyszert.