4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Biztos van genetikai alapja. De konkrétumot nem tudok. Viszont tény, hogy többnyire szeretik.
Ha a fenekéből jön, akkor váltsanak egy jobb minőségű, MINŐSÉGI macskaeledelre! És adjanak neki probiotikumot (probicol pasztát vagy hasonlót).
3 havonta javasolt féreghajtót adni!
A rágcsálók nagyon szapora állatok és tény, hogy kevésbé viseli meg őket az ellés. De azért nem javasolnám, hogy folyamatosan szaporodjanak, márcsak a kicsik elhelyezési problémái miatt sem és egy idő után már egészségügyi problémát is okozhat a folyamatos vemhesség, ellés. Érdemes lenne legalább a fiúkat külön tenni.
Nem hinném, hogy a szomszéd kutyusok ne lennének beoltva! De ha Önök minden ellen beoltatták kutyusukat és rendszeresen féreghajtózzák is (negyedévente), akkor ilyen jellegű probléma nem fordulhat elő.