4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Lehet sétáltatni a patkányokat, csak az alapvető higiéniai szabályokat kell betartani, amik a következők: sétáltatás után érdemes lemosni az állat végtagjait, farkát, száját. Ne érintkezzen más állatok vizeletével, bélsárral, illetve olyan helyen történjen a séta, amit kevés állat látogat, és biztosan nincsen azon a területen más vadon élő rágcsáló. Oltást nem igényelnek.
A deguk nagy szeretettel rágcsálnak meg mindent. Lehet, hogy a tapétának van egy speciális íze vagy szaga, amit szeretnek a kis állatok. Meg lehet próbálni rágófát vagy nyalósót adni nekik, de a siker nem garantált. Ha a rágcsálás oka vitaminhiány, akkor vitaminok adásával meg fog oldódni a probléma.
A nyúl szőrének hiányát (főleg a fültő- és tarkótájékon) atkafertőzés vagy gombásodás okozhatja, ami minden esetben kezelést igényel. Ez a megbetegedés általában tavasszal és ősszel jelentkezik a nyusziknál, és igen gyakori elváltozás. Ha nem kezelik ezt a területet, a szőrhiány erősödni fog, és a tünetek súlyosbodhatnak. A nyuszitól sok betegséget el lehet kapni (bakteriális, gomba okozta megbetegedést, stb.), de ha az alapvető higiéniai szabályokat betartják (kézmosás a nyuszival való foglalkozás után, nem bújnak vele össze, stb.), akkor nem lehet baj.
A törpehörcsög szájzug-bőrében nem található mirigy. Ha azon a területen található elváltozás, akkor a pofazacskóval és annak bőrével lehet gond. Mutassa meg állatorvosnak.
Az eset bonyolultnak és összetettnek tűnik. Sajnos a sok és különböző kezelésnek köszönhetően valószínűleg már nem lehet kideríteni, mi lehetett az alapvető probléma. A bőrtüneteket sokféle kórokozó okozhatja. Lehet baktérium, gomba, atka, stb., de ezek ellen már megtörtént a kezelés. Azonban ezeknek oka lehet belső szervi elváltozás is. Nagyon sokszor a hormonális rendszer megbetegedése, cukorbetegség a bőrön jelentkezik (ez a betegség ritka hörcsögökben), de vitamin vagy nyomelem hiánya, vagy éppen túladagolása is lehet oka a problémájának. Javasolnám a kisállat vér- és vizeletvizsgálatát illetve ultrahangos átnézését.