4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
A és B-csoportbeli vitamin kiegészítés javasolt, továbbá nyomelempótlás és omega-telítetlen zsírsavak adása javíthat a kültakaró állapotán. Ezek lehetnek tabletta vagy oldat formájában szájon át adagolandó készítmények vagy bőrből felszívódó spot on oldatok. Az említett szerek állatpatikában általában recept nélkül kaphatók. Üdvözlettel Dr. Zsömböly Miklós
Az elléstől nem lesz semmi baja. Nem szerencsés testvérrel pároztatni, de ha így alakult, akkor a szaporulatnál kell figyelni, nehogy további párok maradjanak együtt. Egy alkalommal nem probléma a beltenyésztés, de több generáción keresztül már nagy az esély hogy betegek születnek.
Ennek a legvalószínűbb oka, hogy túl alacsony a terrárium levegőjének a páratartalma! Igaz, hogy sivatagi fajról van szó, de én a vedléskor, finoman bepermeteztem a terráriumba, állott vízzel, hogy növeljem a páratartalmat! A másik lehetséges ok, hogy nem kap megfelelő vitamin-utánpótlást! Az eleséget minden esetben vitaminozni kell, mert a gyíkok szervezetéből nagyon gyorsan ürülnek! A tanácsom: kicsit és óvatosan bepermetezni és vitamin kiegészítő készítmény rendszeres használata! A Korvimin és Baefar vitamint ajánlom!
A törpehörcsögök nemét viszonylag könnyen megállapíthatjuk (ez az aranyhörcsögre is igaz). Oldalról nézve, a hímek faroktöve lépcsőszerű, a nőstényeké gömbölyded. Az ivar- és végbélnyílás elhelyezkedése pedig tévedhetetlenül árulkodik a példány neméről: a nőstényeken ezek sokkal közelebb vannak, mint a hímeken. Ha már a vásárláskor meghatározott nemű hörcsögöt szeretnénk választani, a tenyésztő vagy kereskedő bizonyára szívesen megmutatja az ivari különbségeket, amely már a 3-4 hetes állatokon jól elkülöníthető.
Javaslom, vásárolják meg egy könyvesboltban Dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám" című könyvét, amiben szinte minden táplálással kapcsolatos kérdésre választ kapnak.