4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Igen, sajnos a tüneteket okozhatja "láthatatlan" kórokozó (atkásság, gombásság, stb.), ezért azt javaslom, mutassa meg a patkányt állatorvosnak.
A cicák esetében is léteznek olyan érzések, amelyet mi féltékenységnek, vagy elutasításnak nevezünk. Előfordulhat náluk a gazdi kizárólagos szeretetére irányuló birtoklási vágy is. Ezen felül, a cicák nagyon is ragaszkodnak megszokott környezetükhöz és napirendjükhöz; nehezen tűrik, ha korlátozza őket azokban valaki, vagy valami. Amikor egy új kiscicát veszünk magunkhoz, sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy az idősebb cica rovására is elsősorban őt kényeztessük. Pedig fordítva kellene tennünk, elsősorban az idősebb cicát kellene biztosítanunk töretlen szeretetünkről. Ami most a cicái között történik, az annak eldöntésére irányul, hogy "Ki a főnök?" A homeopátiában az ilyen esetek megoldására szerencsére számos gyógyszer áll rendelkezésünkre, persze minden esetben figyelembevéve az érintett cicák egyedi sajátságait, viselkedését is. Most itt csak néhány gyógyszer nevét említem (pl. Apis mellifica, Lachesis, Hyoscyamus, Pulsatilla, Natrium muriaticum, Arsenicum album), a kiválasztásukhoz homeopata állatorvos segítségére lesz szüksége. A helyzet megnyugtató megoldása nélkül sajnos mindkét cicáját tartós stressznek teszi ki, amely jelölgetésükhöz, vagy akár megszökésükhöz is vezethet.
A kutyus nem kellően szocializált még, ezért ilyen félős. Megfelelő bánásmóddal, türelemmel, minél többet emberek közé szoktatással, sok sétával lehet rajta segíteni. Ha nem javul, javaslom kutyakiképző szakember igénybevételét, sokat segíthet! Az orrának és a pofájának a dörzsölése is lehet idegi alapon, vagy esetleg allergiás eredetű.
Kisrágcsálóknak rengeteg baktériumos és vírusos fertőző betegsége van, ami sajnos gyakran hirtelen elhullást is okozhat. Sajnos hasonló következményekkel járhat egy esetleges mérgezés is, esetleg az alomból vagy az eledelből.
A kutyusnak valószínűleg szűk vagy elzáródott a könnycsatornája, ezért kifolyik a könnye a szeméből és állandó váladékozást okoz. Esetleg meg lehet próbálkozni a könnycsatorna átmosásával, de sajnos ezeknél a kutyáknál ez genetikai deffect így nem sok reményt látok. A VISINE szemcsepp vagy a borvizes öblítés segíthet.