4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
A párban, kedvencként tartott hullámosok fele sem kezd el költeni,szaporodni. Amennyiben a megfelelően táplált házikedvencek mégis családalapításba fognának, akkor többet árthat nekik, ha ezt gátolni igyekszik, mintha hagyja, hogy a dolgok a maguk természetes rendjében lezajlanának. A legegyszerűbb, amit a költés akadályozásra tehet, hogy nem tesz a madaraknak odút, táplálásukkor kerüli a nagy mennyiségű zöld és lágyeleség etetését. A hullámosok költési kedvét elsősorban a fehérje és vitamindús takarmány, a szomszéd párok látványa (eredendően kolóniás madarak lévén) és az odú felhelyezése hozza meg.
A madarakat lehetőség szerint tenyésztőtől érdemes venni, mivel így kevesebb fertőzési veszélynek van kitéve, mint a viszonteladók kalitkáiban található papagájok, kedvezőbb az ára, a tenyésztő jobban ismeri a madarait, így könnyebben kiválasztja az adott célnak megfelelőbb madarat. Más habitusú madárka ideális kedvencnek, míg megint más tenyészmadárnak. Miként az élet más egyéb területein területén különböző emberek tevékenykednek, így nem lehet általánosítani arra sem, hogy milyenek a tenyésztők. Szép, egészséges fiókát lehet kapni "főállású" madártenyésztőtől és egyetlen párral rendelkező "hobbitartótól" is. Ez elsősorban nem annak függvénye, hogy valaki koszorús mestertenyésztő-e, fontosabb, hogy lelkiismeretes állattartó, korrekt eladó legyen.
Oka sokféle probléma, betegség lehet. Pl. allergia, hormonális eredet, parazitás megbetegedések. Azt tudom csak javasolni, hogy keressen fel egy állatorvost, mert házilag szerintem megoldani nem lehet. Dr Fekete Richard
A kint tartott macskáknak általában 3-4 kölykük van, de nem ritka azért a 6 vagy afölötti alomszám, láttunk már nyolcas almokat is.
A fényképek felbontása nem elegendő a biztos ivarfelismerésre a viaszbőr színe alapján. Alkat szerint a lila, vagy lila-fahéj madárka hímnek tűnik a sárga akár tojó is lehet. Nem tartom valószínűnek a januári kelést, inkább május környékén születhettek. De ismétlem, a fényképek gyenge minősége miatt , mindezt nem lehet biztosan állítani. Képeket küldhet levelezőcímemre is: madarkert@invitel.hu