4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Általában daganat vagy tályog. Mivel több helyen is előfordul, ezért daganatra gyanakszom, de fontos, hogy mielőbb mutassa meg állatorvosnak, hogy diagnosztizálni tudja a betegséget és segíthessen.
Ez lehet bolha miatt, de ha nincsenek lakói, akkor valószínűleg allergiás. Figyeld meg, hogy füle, a lába vagy a bőre piros illetve sebes-e! Ha igen, akkor tuti allergia. A legjobb az lenne ha látná állatorvos és vele meg tudnátok beszélni, mit tegyetek. Nem a tünetet, hanem az okot kell megszüntetni ilyenkor. Ki kell derítenek mi okozza. Melós, de megéri! Ha sikerül megszüntetni az okot, bár ez a jövő zenéje, mivel általában ez hosszadalmas folyamat, akkor pótcselekvésként megmaradhatnak mozdulatok (pl: fejrázás vagy lábrágás) ilyenkor vonjátok el róla a figyelmét hirtelen hangokkal és játékkal. (ui.: Az én kutyám is allergiás, ő a szárnyasokra és a bolhákra. Amíg nem tudtam, gyötrelem volt nézni, hogy szenved, vakaróik, rágja a lábát, rázza fejét és dörzsöli magát a falhoz naphosszat. Ezek most odafigyeléssel megszűntek.) Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz A kutya is lehet allergiás? Kutya allergia, allergiás bőrbetegség
Ha jól tudom, semmilyennel mert ragadozó, és elkapná a halakat. Aranyos kis állat, sok sikert a tartásához!
Sok gazdi küzd a felugrálás problémájával. Bár időnként mókás és kedves, ahogy kutyánk „pattog”, máskor bosszantó és kellemetlen, akár veszélyes is lehet. Tekintélyünket is csorbítja, ha nem tudjuk megoldani a helyzetet. De vajon miért ugrál fel kutyánk? A legtöbben azt válaszolnák, hogy azért ugrál, mert örül nekünk, ami persze igaz is. De a kutya motivációja elsősorban az, hogy figyelmet kapjon. A linkekre kattintva elolvashatja, miért ugrál fel a kutya, és hogyan lehet leszoktatni erről!
Kölyökkorban előfordul, hogy naponta többször ürítenek székletet, de általában naponta egyszer minimum.