4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Esetleg meg lehetne próbálkozni az összeszoktatásukkal. Felügyelet mellett rövid, majd egyre hosszabb időre össze kellene engedni őket. Ha továbbra is agresszíven viselkednek, akkor jobb lenne külön tartani a tengerimalacokat.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
A szilárd táplálékra lassan rá lehet majd térni, kb. 3-4 hetes kortól, ajánlatos valamilyen közepes minőségű (Happy Dog, Flatazor, Acana) kölyöktáppal kezdeni az átszoktatást. Kicsit be kell nedvesíteni a száraz tápot és akkor jobban elfogadják. Ezek a tápok csak komolyabb állateledel üzletekben kaphatóak. A féregtelenítés 2 hetes kortól 2 hetente szükséges, pasztával vagy tablettával ajánlott. Csak az állatgyógyszer a hatásos!!! Figyelni kell, hogy bolha, atka nincs-e bennük, a Frontline spray a leggazdaságosabb ennyi állatnál. Ez csak állatpatikában kapható! Az első oltás a Parvó vírusos bélgyulladás elleni védőoltás, 7-8 hetes korban szükséges, majd 2 hetente újabb oltások összesen 4 alkalommal. Amíg ez a program le nem fut, tilos utcára vinni őket!!! Ha igazán szeretik őket, a kölyökkori táplálkozáson ne spóroljanak, mert ez egy életre meghatározza a kutyusok egészségét, fejlettségét.
Nincs különösebb veszélye az altatásnak, ha szakember végzi. A nőstény ivartalanítását javaslom, mert ez talán nagyobb nyugalmat biztosít odahaza, hiszen a sorozatos ivarzások megszűnnek.
Szerintem csak több törődésre, játékra, szabadságra vágyik. Naponta több időre kellene szabadon engedni a szobában, hogy a gazdájával lehessen, röpködhessen. Nagyobb kalitkával is lehet próbálkozni, amibe több játék kerülne és ezzel elfoglalná magát a madár.