4536. Újabb recés zsiráf született a debreceni állatkertben
Újabb recés zsiráfborjú született a debreceni állatkertben. A kiscsikó és anyukája jól vannak. Videón az első tétova lépések:
Újabb recés zsiráfborjú született a debreceni állatkertben. A kiscsikó és anyukája jól vannak. Videón az első tétova lépések:
Bélgyulladás számos okból alakulhat ki. Okozhatja fertőzés (baktérium, vírus, parazita, gomba), romlott eleség, méreganyag (pl. vegyszerek, bélnyálkahártyát izgató gyógyszer) vagy akár táplálékintolerancia is.
Amerikai tudósok megfejtették a természet egyik leghíresebb utazásának, a pompás királylepke Kanadától Mexikóig tartó hosszú vándorlásának rejtélyét.
A macska táplálási igényei a háziasítás folyamán, az évezredek során változtak, azonban – a kutyával ellentétben – mind a mai napig a valódi húsevő. De mire van szüksége a brit rövidszőrű macskának?
Mik a bolhaallergia tünetei, és honnan ismerheted fel, ha a kutyádnak bőrbetegsége van?
Kedves Gazdi!Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy ha a gazdi sima csapvizet tölt bele az itatóba, a víz olyan kemény vagy klóros, hogy a malackák érzik a kellemetlet illatát és meg sem kóstolják. Javasolnám, hogy az itatóba alacson ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet kellene tölteni, és úgy megnézni, hogy egy nap alatt mennyit isznak a malackák. Olcsó ásványvíz is jó pl. Tesco Aquarius. Illetve megnézni, hogy az itató csőre kb. fejmagasságban legyen, hogy könnyen el tudják érni. Átlagos vízfogyasztás egy malackának 25-100 ml közt van, függ a hőmérséklettől. Ngy Nóra tengerimalac tenyésztő Tengerimalacon nem eszik, nem iszik... Mit tegyek?Tengerimalac betegségek: tünet, gyógymód, gyógyulási esélyA tengerimalac C-vitamin szükségletére figyeljünk
Kedves Enikő! Egy 30 kg-os kutyusnak az egy adag 5 globulust jelent, amit egy kis (3-4 ml) vízben feloldva kell a szájába beadni. A tejcukor golyócskák feloldásához és a beadásához sem szabad fém eszközöket használni. A legjobb, ha egy kis pohárban oldja fel a bogyókat, és egy műanyag fecskendővel vagy műanyag kiskanállal adja be az oldatot a szájba. A beadás előtt és után 15-15 percig ne egyen, ne igyon a kuytus. Tehát a Ledum CH200 esetében havi 1x 5 globulus az adag. Ez jó eséllyel kivédi a bolhák és a kullancsok megtelepedését az állaton. Ami a Natrium muriaticum CH15 adagolását illeti, a cikkben említett betegségek megelőzése érdekében: kapjon egy adagot a kutya mondjuk hétfőn, majd még egy adagot szerdán, és ezt a kezelést négy havonként ismételje meg. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea Olvass tovább! Bőrbetegségek kezelése homeopátiával
Üdvözlöm, a patkányok kivételesen tiszta állatok, így a gyakori mosakodás normális lehet náluk. És mivel éjjeli állatok, ezért nappal normális ha sokat alszanak.. Üv-Éva
Kedves Eszter! Valószínűleg a beltenyészet az oka, úgyhogy elképzelhető, hogy van más egyéb fejlődési rendellenesség, ami külsőleg nem látható... Ha más, létfontosságú szervet érintő probléma nem fog felmerülni, illetve a lábujj-rendellenesség nem fogja befolyásolni a mozgásukat, akkor lehetséges, hogy egészséges "felnőttekké" válhatnak... De a jövőben kerülni kellene a rokonok párosítását.
Kedves Gazdi! A tengerimalac szemén hályog keletkezett. Ennek különböző okai lehetnek pl. külső sérülés: szénaszál megszúrta, vagy akár cukorbetegség jele is lehet. Ezért mindenképp ajánlott lenne állatorvoshoz elvinni, aki jó eséllyes meg tudja állapítani, mi az oka. Illetve a legtöbb szemcsepp, amivel kezelhető, vényköteles. A szemsérülések sürgősségi esetek, minél később kezelik szakszerűen, annál nagyobb az esélye, hogy maradandó marad az elváltozás. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő