4536. Újabb recés zsiráf született a debreceni állatkertben
Újabb recés zsiráfborjú született a debreceni állatkertben. A kiscsikó és anyukája jól vannak. Videón az első tétova lépések:
Újabb recés zsiráfborjú született a debreceni állatkertben. A kiscsikó és anyukája jól vannak. Videón az első tétova lépések:
Bélgyulladás számos okból alakulhat ki. Okozhatja fertőzés (baktérium, vírus, parazita, gomba), romlott eleség, méreganyag (pl. vegyszerek, bélnyálkahártyát izgató gyógyszer) vagy akár táplálékintolerancia is.
Amerikai tudósok megfejtették a természet egyik leghíresebb utazásának, a pompás királylepke Kanadától Mexikóig tartó hosszú vándorlásának rejtélyét.
A macska táplálási igényei a háziasítás folyamán, az évezredek során változtak, azonban – a kutyával ellentétben – mind a mai napig a valódi húsevő. De mire van szüksége a brit rövidszőrű macskának?
Mik a bolhaallergia tünetei, és honnan ismerheted fel, ha a kutyádnak bőrbetegsége van?
Kedves Gazdi! Sajnos az idült veseelégtelenség nem gyógyítható, csak legfeljebb szinten tartható egy ideig. A legjobb megoldás rá a vesekímélő diétás gyári táp etetése, ha még a cica hajlandó enni. Ha már nem, akkor sajnos már csak idő kérdése, hogy mikor ér véget az élete. A macska nem mutatja látványosan a fájdalmat, inkább rezignált, kedvetlen, apátiás a tartósan fájdalmat érző állat. Kérem figyelje és ha nagyon szenvedne, azaz nagyon apátiás és gyenge és sovány lenne, ne hagyja tovább kínlódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A vadászösztön a - zsákmányszerzés, - táplálkozás útján szolgálja a fajfentartást. A szexuális hormonháztartás az - ivarzás, - vemhesség, - szülés útján szolgálja a fajfentartást. A kettőnek nem sok közvetlen köze van egymáshoz, illetve az állat viselkedéséhez.
Kedves Kérdező! Gyulladásos folyamat állhat a háttérben, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr.Puskás Gábor
A jelenség mögött a fiatalabb macska túlzott anyai ösztöne áll. Az ebből eredő viselkedési tünetek kondícionálódtak, megmaradtak és most már akkor is csinálja amikor gyakorlatilag nincs is kölyök, akiket védelmezni kellene. Nagy valószínűséggel már soha nem fognak összebújva barátkozni, de valamennyire harmónikussá szabályozható az együtt élésük. Amiket érdemes kipróbálni: - 3 külön helyen alomtálca - az idősebbnek a lakáson belül megoldani, hogy visszahúzódhasson, elbújhasson a másik elől - a fiatalabbat amikor agreszív előjeleket mutat, vízzel lespriccolni
Macerás vagy sem, ennek a problémának a tisztázásához és megoldásához bizony állatorvos kell. Külföldön is. Azt javaslom, hogy a kutyája érdekében ne házilag próbálkozzon, hanem vigye el szakemberhez!