4536. Újabb recés zsiráf született a debreceni állatkertben
Újabb recés zsiráfborjú született a debreceni állatkertben. A kiscsikó és anyukája jól vannak. Videón az első tétova lépések:
Újabb recés zsiráfborjú született a debreceni állatkertben. A kiscsikó és anyukája jól vannak. Videón az első tétova lépések:
Bélgyulladás számos okból alakulhat ki. Okozhatja fertőzés (baktérium, vírus, parazita, gomba), romlott eleség, méreganyag (pl. vegyszerek, bélnyálkahártyát izgató gyógyszer) vagy akár táplálékintolerancia is.
Amerikai tudósok megfejtették a természet egyik leghíresebb utazásának, a pompás királylepke Kanadától Mexikóig tartó hosszú vándorlásának rejtélyét.
A macska táplálási igényei a háziasítás folyamán, az évezredek során változtak, azonban – a kutyával ellentétben – mind a mai napig a valódi húsevő. De mire van szüksége a brit rövidszőrű macskának?
Mik a bolhaallergia tünetei, és honnan ismerheted fel, ha a kutyádnak bőrbetegsége van?
Az elnémulás oka pajzsmirigy probléma is lehet, főként, hogy reagált a jód kezelésre, de lehet valami idült légúti fertőzés is. A jódozott mag helyett megteszi egy csepp Betadin is kb. fél liter ivóvízbe, havonta egy hétig kúraszerűen. A probléma okát állatorvosi vizsgálat tudja kimutatni. A hulámospapagájok főként apró magvakat esznek. A köles fajták mellett fénymagot, muhart, zabot. A papagájok nagy kedvence a fürtös köles, más néven csumíz. A tojásos lágyeleségból legfeljebb teáskanálnyit fogyasztanak el, kivéve a fiókanevelés időszakát. Heti 1-2 alkalommal etetett lágyeleség mellett, hasonló időszakonként, szelet almát, csíráztatott magot érdemes neki felkínálni. Még több hasonló kérdés-válasz: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/82/keyword=hangja/
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp azt javasolnám Önnek, hogy keresse fel állatorvosát és első körben vizsgáltassa meg a kutyust. Hátsó testfél gyengeségnél, sántaságnál el kell dönteni, hogy ortopéd probléma( pl. csípődysplasia) vagy neurológiai zavar( pl. gerinceredetű betegség, CEC) van-e a háttérben. Ezt egyszerű reflexvizsgálatokkal kolléga elvégzi és az alapján megfelelő kezelést tud javasolni. Dr. Fux Attila
Üdvözlöm! Azért javaslom, hogy minél előbb vigye el orvoshoz, mert fertőzés-veszély állhat fent. A víz tökéletes tenyész-közeg mindenféle baktériumnak, kórokozónak. Specialista orvoshoz vigye el!
Ez egy szomorú történet, de sajnos jó választ én biztosan nem fogok tudni adni, de gyanítom, hogy más állatorvos kollégák sem tudnának. Vannak néha olyan betegek, betegségek, amelyekkel nem lehet javulást elérni, akkor sem, ha minden mindig a szakma szabályai, előírásai szerint történik. Megértem az elkeseredését, és azt is, hogy ettől kifáradt, kiborult, de okosat mondani, vagy tanácsolni nem lehet. Ezek azok a szituációk, amikor minden azon múlik, hogy a gazdi meddig bírja idegekkel, türelemmel, pénzzel..... sorolhatnám. Ha az "ottani" állatorvosokban csalódott, akkor más lehetőség nincs, minthogy megpróbál más (nem ottani) állatorvosokhoz fordulni, és hátha akad valaki, vagy valami, ami majd javulást eredményez. Korpás szőr, viszkető bőr? Hogyan gyógyítsuk? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Ha néhány napon belül nem szűnnek a tünetek feltétlen menjenek vissza állatorvosukhoz. Létezik egyébként átmeneti és magától gyógyuló egyensúlyprobléma macskáknál, aminek az okát sem tudják. Idiopatikus vesztibuláris szindróma. Macska fültisztítás 5 lépésben