4541. A legjobb család- és gyerekbarát kutyafajták
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Általában a macskakarmolás veszélytelen, de van egy betegség, amelyet így kaphatunk el. Ezért nem árt az óvatosság, jobb ha azonnal fertőtlenítjük a megkapott testfelületünket.
Május 20-án nyílik meg a nagyközönség előtt a régi létesítmény helyén kialakított új pécsi állatkert, amelyet mintegy 1,8 milliárd forintos beruházással alakítottak ki - jelentette be a baranyai megyeszékhely polgármestere csütörtökön sajtótájékoztatón.
Magyarország 157 leggyakoribb madárfajának felismerését segíti az ország első, ingyenesen letölthető okostelefonos madárhatározó alkalmazása, amelyet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesülettel közösen készített.
Mérgezés, trauma, allergia… baleset sajnos cicánál is előfordulhat. Ne essünk pánikba! Néhány gyakorlati tanács, hogy helyesen és időben cselekedhessünk.
Kedves Ildikó! Mielőbbi teljes körű állatorvosi kivizsgálást javaslok, amibe beleértendő a vérkép, máj stb. enzimek meghatározása is. De ezt az állatorvosa bizonyára tudni fogja. Azt, hogy ismétlődni fognak-e a rohamok, sajnos nem lehet megjósolni. Jobb, ha a roham alatt mellette maradnak, de simogatni, masszírozni a roham alatt nem kell, csak utána. Javulást! Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi
Ami nappal történik az a vizeletrendszer normális működése. Ami éjszaka történik az un. birtokba vételt kimutató, vizelettel jelölő cselekvés. Ne engedje föl néhány hétig, hónapig az ágyra ! Utána, illetve ivarérettség/ivartalanítás után ismét érdemes engedni a szabályokon és lehetőséget adni neki az ágyon alvásra - ha a gazdi is úgy akarja !
A zab az egyik legjobb táplálékforrása hullámospapagájok magkeverékében, bár általában az szokott problémaként felmerülni, hogy a madarak inkább csak a kölesféléket fogyasztják. Nem kizárt, hogy az előző tulajdonosnál zabot kapott főeleségként. Ha csökkenti a madár előtt lévő táplálék mennyiséget, akkor rákényszerül, hogy a kevésbé kedvelt magokat is megegye. Egy hullámospapagáj kb.1,5-2cl magkeveréket igényel naponta.
Kedves Kérdező! Ha szereti a cicáját, azonnal állatorvoshoz fordul! Dr.Puskás Gábor
A madár vagy kézzelnevelt, vagy kézhez szelídített. "Normális" viselkedést csak két azonos fajú, ellentétes ivarú madár közt tapasztalhatunk, ha a normális alatt azt értjük, hogy a fajnak megfelelő viselkedést produkálja.