4541. A legjobb család- és gyerekbarát kutyafajták
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Általában a macskakarmolás veszélytelen, de van egy betegség, amelyet így kaphatunk el. Ezért nem árt az óvatosság, jobb ha azonnal fertőtlenítjük a megkapott testfelületünket.
Május 20-án nyílik meg a nagyközönség előtt a régi létesítmény helyén kialakított új pécsi állatkert, amelyet mintegy 1,8 milliárd forintos beruházással alakítottak ki - jelentette be a baranyai megyeszékhely polgármestere csütörtökön sajtótájékoztatón.
Magyarország 157 leggyakoribb madárfajának felismerését segíti az ország első, ingyenesen letölthető okostelefonos madárhatározó alkalmazása, amelyet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesülettel közösen készített.
Mérgezés, trauma, allergia… baleset sajnos cicánál is előfordulhat. Ne essünk pánikba! Néhány gyakorlati tanács, hogy helyesen és időben cselekedhessünk.
MInden állat esetében (és az embernél is) előfordulhat, hogy fejletlen, sérült magzatok fejlődnek, és így életképtelenül jönnek a világra. Nincs ebben semmi különös, a természet márt csak ilyen. A többet szülő állatok esetében, mint a kutya is, éppen azért születik több kölyök, hogy ezekből a "selejt" elhullása után is maradjon annyi, ami a faj fennmaradásához szükséges. Különösebb okokat nem kell keresni, a "nagy számok törvénye" alapján bárhol, bármikor előfordulhat ilyesmi.
Legkorábban két héttel az ellés után, legkésőbb a következő ivarzás előtt. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! A kutyák szőrminőségének javítására sok kiváló készítmény létezik, amiben főként nagymolekulájú telítetlen zsírsavak vannak. A sörélesztő B vitaminokat tartalmaz, ami nem igazán a szőrminőséget javítja. Emellett az élesztőgombák erjesztő hatása nem feltétlenül kedvező. Keresse állatorvosát a szőrkondícionáló készítmények ügyében. Tisztelettel Dr.Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező! A vadászgörény fogékony a szopornyica vírusára, tehát érdemes ellene oltatni. Az első oltás 8 hetes korban esedékes, korábban csak akkor, ha az anyja nem volt szopornyica ellen oltva. Ugyanazokat a vakcinákat használjuk, mint a kutyáknál. Az első oltást 2 hét után, majd 1/2 éves és egyéves korban kell ismételni. Utána évente egyszer kell oltatni a vadászgörényt. A kombinált oltáson kívül csak a veszettség ellen kell oltani, ha közösségbe, kiállításra vagy külföldre járnak vele. Az egy éves kor alatt adott oltást érdemes 6 hónapon belül ismételtetni, utána évente 1-szer. A kombinált oltás ára általában 4600-6000, a veszettség 3600-5000 forint között várható, de ettől jelentős eltérés is tapasztalható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A leírtakból inkább kötőhártyagyulladásra gondolok. Talán ha valamelyik állatorvos megvizsgálná pontosan meg tudná állapítani a leírt tünetek pontos okát és a szükséges gyógykezelést is.