4556. Légy fitt - sportolj a kutyáddal a szabadban!
Hogyan sportolhatunk együtt a kutyával, hogyan csempészhetünk változatosságot a napi kutyasétáltatás rutinjába? 6 tipp Borsos Péter fitneszedzőtől.
Hogyan sportolhatunk együtt a kutyával, hogyan csempészhetünk változatosságot a napi kutyasétáltatás rutinjába? 6 tipp Borsos Péter fitneszedzőtől.
Van hörcsögöd vagy lesz? Nézzük meg a hörcsögtartás alapjait kedvencünk szemszögéből!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető, súlyos megbetegedés. Kártétele következtében tüdő és szívelégtelenség alakul ki. Májustól számolnunk kell a fertőzött szúnyogok megjelenésével.
Összehasonlították tudósok a zsiráf és legközelebbi rokona, az afrikai esőerdők okapijának genomját, felfedték többek között azt is, milyen genetikai változások vezettek a zsiráf kivételesen hosszú nyakának evolúciójához, amely a világ legmagasabb szárazföldi állatává tette.
Nemzeti park kialakítását tervezik Kína északkeleti tartományaiban, hogy növeljék a szibériai tigrisek és az amuri leopárdok élőhelyét.
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
A kórkép neve elhúzódó involúció. Ajánlatos orvoshoz fordulni, ultrahangvizsgálat sem árt. Gyógyszeresen kezelhető, de ha elhanyagolják, rámehet esetleg a kutya tenyészérteke is.
Jó lenne tudni, hány éves most a kutyus és milyen jellegű a rángás, stb. Egy állatorvosi vizsgálattal lehetne bármit is mondani a problémával kapcsolatban, hisz rengeteg dolog okozhat ilyen tünetet. (Fájdalmas csont, ízületi, izombetegség, idegrendszeri probléma, beidegzési zavar, fáradtság, stb.) Szerintem mutassák meg a kutyust állatorvosnak.