4556. Légy fitt - sportolj a kutyáddal a szabadban!
Hogyan sportolhatunk együtt a kutyával, hogyan csempészhetünk változatosságot a napi kutyasétáltatás rutinjába? 6 tipp Borsos Péter fitneszedzőtől.
Hogyan sportolhatunk együtt a kutyával, hogyan csempészhetünk változatosságot a napi kutyasétáltatás rutinjába? 6 tipp Borsos Péter fitneszedzőtől.
Van hörcsögöd vagy lesz? Nézzük meg a hörcsögtartás alapjait kedvencünk szemszögéből!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető, súlyos megbetegedés. Kártétele következtében tüdő és szívelégtelenség alakul ki. Májustól számolnunk kell a fertőzött szúnyogok megjelenésével.
Összehasonlították tudósok a zsiráf és legközelebbi rokona, az afrikai esőerdők okapijának genomját, felfedték többek között azt is, milyen genetikai változások vezettek a zsiráf kivételesen hosszú nyakának evolúciójához, amely a világ legmagasabb szárazföldi állatává tette.
Nemzeti park kialakítását tervezik Kína északkeleti tartományaiban, hogy növeljék a szibériai tigrisek és az amuri leopárdok élőhelyét.
Üdvözlöm! Kérdés, mennyi időre maradna egyedül? 1-2 napnál tovább semmiképp nem javaslom. A társ jó ötlet, ha jól kijönnek, és játékosak, mindkettő macskának jót tenne (mozgás, játék, stb). Mászó-, kaparófa, játékok, inkább 2, mint 1 alomtálca, sok-sok közös játék, simogatás... Megannyi lehetőség, hogy lakásban tartott macskája is teljes életet tudjon élni. A séta is jó ötlet, ha szereti, és elviseli a pórázt. Vigyázzon az elhízással (megfelelő, lakásban tartott macskáknak való táppal elkerülhető).
Ezek a tünetek utalhatnak myxomatosisra is. Sajnos ez ellen mindenképp oltani kell a nyuszikat a szúnyogszezon eljövetele előtt. Sajnos ha ezt a betegséget kapta el nagyon kicsi a túlélési esélye. Persze az is előfordulhat, hogy ténylegesen egy ártatlan szúnyogcsípésről van szó. A pontosabb diagnózis kedvéért minél előbb vigye el szakértő állatorvoshoz!
A leírt jelenség gombás bőrfertőzésre utal, de mint általában a bőrgyógyászati esetek, mindenképpen kell, hogy állatorvos lássa.
Üdvözlöm! Ragadozó mivoltuk lévén elképzelhető, de nem jellemző! Általában akkor szokott gond lenni, ha méretbeli különbségek vannak az állatok között, vagy ha túl kicsi a hely, esetleg nincs elég táplálék. Ha konkrétan látta az "evést", akkor nem jó a feltételezésem, de ha mégsem, akkor elképzelhető, hogy betegség következményében pusztultak el és a tetemek nem látható helyre kerültek. Elég gyorsan bomlásnak indulnak a vízben és akár egy nap alatt a felismerhetetlenségig oszlanak.
A költözés minnnél öregebb az állat, annál jobban megviseli. Próbálja a költözés után egy ideig benn tartani a macskát. Üdv