4561. A nyílt vízi mesterséges fény összezavarja a bébiteknősöket
Nemcsak a parton zavarja meg a mesterséges világítás a frissen született tengeri teknősöket, hanem akkor is, ha már elérték a tengert - állapította meg egy új ausztrál kutatás.
Nemcsak a parton zavarja meg a mesterséges világítás a frissen született tengeri teknősöket, hanem akkor is, ha már elérték a tengert - állapította meg egy új ausztrál kutatás.
Bemutatjuk, hogyan rendezz be egy kaméleonnak szánt nevelő terráriumot, hogy az ideális legyen a kis hüllőnek!
Ha már berendeztük a kaméleon nevelő terráriumát, nézzük át milyen kellékekre lesz még szükségünk a nevelés során...
Császár Júlia 2009-ben érettségizett az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnáziumban. Állatorvos doktori diplomáját 2016-ban szerezte cum laude minősítéssel.
A játék a felkészülést jelenti az életre, a felnőtt korra. Nem véletlen, hogy a kislányok babáznak, vásárlósat és főzőset játszanak, míg a kisfiúk matchboxoznak, legóznak és várakat építenek.
Kedves Gazdi! A szemölcsöt általában esszenciális olajokkal lehet ecsetelni, amik szépen le szokták szárítani, de mivel az Ön kutyusánál ez a szemölcs a szemén van, ezért ezt a megoldást semmiképpen nem javaslom! Homeopátiával lehet a szervezetet áthangolni, hogy az idősebb korban gyakran megjelenő szemölcsök kevésbé jöjjenek elő, viszont ha a szemölcs már olyan állapotban van, hogy gennyedzik, akkor sajnos a műtéti eltávolítás az egyetlen megoldás. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata
A leírtak alapján az a véleményem, hogy a cicájuk esetében -minden eddigi vizsgálat ellenére- nincs még pontos és valós diagnózis, maximum feltételezések vannak. Ezek alapján a gyógykezelés eredményessége is bizonytalan. Ezt minden bizonnyal tetézi, hogy az immunrendszere elég gyenge lehet. (Ezt viszont biztosan nem a kapott védőoltások okozhatták!) Én gyógyszert biztosan nem ajánlok, legfeljebb egy (vagy több) igen alapos újabb állatorvosi vizsgálatot (pontosabban egy alapos kivizsgálást) ajánlanék, akár egy másik állatorvosnál, mint aki eddig kezelte őt. Ebbe beletartozna számos vérvizsgálat (nem csak vérkép és ilyen egyszerű dolgok, hanem pl. FIV és FeLV betegségekre szűrés), mellkas röntgen több irányból (nincs-e szabad mellűri folyadék gyülem?), stb.... Jó válaszokat csak jól feltett kérdésekre lehet kapni! (Már úgy értem, hogy diagnózis felállítása ügyében.)
Üdvözlöm! Természetesen! Ez egy nagyon jó méret a kifejlett gekkóknak. Ami fontos: ha Önök gyűjtik a természetben, akkor nagyon fontos, hogy vegyszermentes helyről gyűjtsék. A kereskedésekben kaphatóakra ez természetesen nem vonatkozik. Még több gekkó>>
Üdvözlöm! Örülök, hogy egy idegen faj nem szabadon császkál, hanem egy állatszerető gazdinál lakik! A terráriumban a vízmagasság legyen minél nagyobb, a legjobb, ha a páncél hossza a víz mélysége. A napozó úgy kell kialakítani, hogy kényelmesen elférjen. Ez a viziteknősöknél gyakran megfigyelhető, hogy "ki akarnak úszni" a terráriumból. MInél nagyobb helyet javaslok és esténként (felügyelet alatt) nyugodtan ki mehet a szobába sétálni.
A szem bevérzése nem feltétlenül függ össze belső vérzéssel. Belső vérzés esetén a látható nyálkahártyák elsápadnak mert a keringő vér mennyisége lecsökken.A szem mechanikus sérülés hatására önállóan is bevérezhet. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek