4561. A nyílt vízi mesterséges fény összezavarja a bébiteknősöket
Nemcsak a parton zavarja meg a mesterséges világítás a frissen született tengeri teknősöket, hanem akkor is, ha már elérték a tengert - állapította meg egy új ausztrál kutatás.
Nemcsak a parton zavarja meg a mesterséges világítás a frissen született tengeri teknősöket, hanem akkor is, ha már elérték a tengert - állapította meg egy új ausztrál kutatás.
Bemutatjuk, hogyan rendezz be egy kaméleonnak szánt nevelő terráriumot, hogy az ideális legyen a kis hüllőnek!
Ha már berendeztük a kaméleon nevelő terráriumát, nézzük át milyen kellékekre lesz még szükségünk a nevelés során...
Császár Júlia 2009-ben érettségizett az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnáziumban. Állatorvos doktori diplomáját 2016-ban szerezte cum laude minősítéssel.
A játék a felkészülést jelenti az életre, a felnőtt korra. Nem véletlen, hogy a kislányok babáznak, vásárlósat és főzőset játszanak, míg a kisfiúk matchboxoznak, legóznak és várakat építenek.
Fél évig sehogy, korai ivartalanítás, rendszeres, min. napi kétszeres etetés.
Kedves reni! olvass bele a következőő cikkünkbe: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Kedves Rita! Feltétlen vigye vissza, mert szerintem laborvizsgálat és röntgen vizsgálat indokolt a helyzet feltárására. Tiszteletettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Sajnos nem. A jelölést nem csak hormonális hatásra végzik az állatok. Ivartalanított állatoknál ritkább, de stresszhelyzetben ugyanúgy jelölnek, mint ivaros társaik, viszont vizeletük szag nem annyira elviselhetetlen. Meg lehet próbálkozni szintetikus feromon készítménnyel(konnektorba dugható párologtató készülék), de csak a zárt térben tartott állatoknál működik. A készítményről kérdezze állatorvosát, vagy a legközelebbi állatpatikát. Ismerni fogják. Az ivartalanítás nagyon fontos lenne. Rengeteg előnye van. Csökken a csavargási késztetés, ezáltal az autóbaleset, kutyatámadás veszélye. Nincs kitéve emberi rosszindulatnak, mint az idegen udvarokban párzási szezonban óbégató kandúrok. Védve van a párzással és sérülésekkel terjedő gyógyíthatatlan vírusos betegségektől ( macska AIDS, leukózis). Lényegesen ritkább vendég lesz az állatorvosnál, mint a verekedő kandúrok, amelyek rendszeresen érkeznek tályogokkal, csúnyán elfertőződött harapott sebekkel, kikapart vagy kilőtt szemmel. Ehhez képest az ivartalanítás költsége és kockázata lényegesen kisebb. Sok rendelőben februárban-márciusban kedvezményes ivartalanítási akció van!!! Nézzen körül!
A kamilla tea gyulladáscsökkentő hatású, de hatékonyabb lenne valamilyen antibiotikumos kenőcs alkalmazása. A fürjek szeme meglehetősen érzékenyen reagál porra, külsö behatásokra, de begyulladása lehet más fertőzés tünete is.