4566. Átadták Magyarország legnagyobb dinoszauruszparkját
Dinoszauruszparkot adtak át szerdán a veszprémi állatkertben, az ország legnagyobb őslényparkjában harminc életnagyságú szobor látható.
Dinoszauruszparkot adtak át szerdán a veszprémi állatkertben, az ország legnagyobb őslényparkjában harminc életnagyságú szobor látható.
Átadták a látogatóknak pénteken az 1,8 milliárd forintos beruházással kialakított új pécsi állatkertet.
Szakemberek szerint egy grizzly és jegesmedve hibridje az a medve, amelyet Kanada északi részén, a Hudson-öböl partján fekvő Arviat település közelében ejtett el egy vadász.
Május 23. a teknősök világnapja. Összegyűjtöttük a Best of teknősöket: legkisebb, legnagyobb, legöregebb, legfiatalabb, na és persze a Tini Nindzsák!
A falkában mindig az alfa eszik először, a családokban azonban felborul a sorrend, Mit tehetünk, ha morog a kutyánk?
Az általad említett "bőrfoszlás" lehet természetes jelenség is, ha az állat vedlik. A teknősök nem egyben vetik le kinőtt bőrük felsőrétegét, mint a kígyók, hanem kisebb darabkákban, "foszlányokban". Ha ez áll a háttérben, akkor teknősöd egészséges, természetesen meg kell figyelned, hogy a lefoszlott felhám alatt a bőr egészséges-e (nincsenek pikkelysérülések, sebek, stb.). Amennyiben a bőrön kóros tüneteket észlelsz, feltétlenül vidd el teknősödet hozzáértő állatorvoshoz.
Hogy mi lehet a cica fülével, azt természetesen csak személyesen megtekintve lehetne eldönteni illetve szükség esetén laborvizsgálatokat is lehet végezni. Az biztos, hogy lehet és kell is segíteni a cica fülén, talán csak a "napégés" okozta fülperemi elváltozás (fehér szőrű cicáknál!) tud olyan makacs lenni, hogy folyamatos "karbantartó" kenőcsözést igényel. De inkább nem nyilatkoznék látatlanban.
Mindenképpen ajánlatos minél hamarabb műteni, mert a probléma önmagától nem oldódik meg, csak roszabbodik és esetleg torz fül lehet a következménye.
Elméletileg 6 hetes kortól már valóban leválaszthatók a kölykök, de 8 hét az ideális. Érdemes elkezdeni minél előbb a szilárd táplálékhoz hozzászoktatni őket.
Ezt egy bélbaktérium okozza, általában nem megfelelő tartási körülmények vagy egyéb betegség mellett alakul ki. Ez a baktérium normálisan is jelen van a bélflórában, csak ha legyengül az állat, akkor támad.