4566. Átadták Magyarország legnagyobb dinoszauruszparkját
Dinoszauruszparkot adtak át szerdán a veszprémi állatkertben, az ország legnagyobb őslényparkjában harminc életnagyságú szobor látható.
Dinoszauruszparkot adtak át szerdán a veszprémi állatkertben, az ország legnagyobb őslényparkjában harminc életnagyságú szobor látható.
Átadták a látogatóknak pénteken az 1,8 milliárd forintos beruházással kialakított új pécsi állatkertet.
Szakemberek szerint egy grizzly és jegesmedve hibridje az a medve, amelyet Kanada északi részén, a Hudson-öböl partján fekvő Arviat település közelében ejtett el egy vadász.
Május 23. a teknősök világnapja. Összegyűjtöttük a Best of teknősöket: legkisebb, legnagyobb, legöregebb, legfiatalabb, na és persze a Tini Nindzsák!
A falkában mindig az alfa eszik először, a családokban azonban felborul a sorrend, Mit tehetünk, ha morog a kutyánk?
Sajnos nem tudok használható választ adni, talán valami dajkapókféle hímje lehet. Próbáljon infót szerezni pókokkal foglalkozó tenyésztőktől.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp meg kellene oldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát. Próbáljanak meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjenek halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Igen, a nagyfokú vérvesztés sokkot okoz. Az érdaganat megrepedése nem valószínú az ijedtségtől. Ha kisfokú vérnyomás emelkedés ezt kiváltja, akkor az a daganat már egyébként is a kifakadás határán állt. Sajnos a hemangiómák többnyire már csak ekkor kerülnek diagnóztizálásra, mert míg fejlődnek, semmi problémát és fájdalmat nem okoznak. Sajnálom a kikskutyát.
Kedves Gazdi! Erről a témáról bővebben ebben a cikkünkben írtunk: Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Egy kiskutya általában a 4. oltás után két héttel lesz teljesen védett a legfontosabb fertőző betegségekkel szemben, de ez függ az állatorvos által alkalmazott oltási sortól is (mindenképp őt kérdezze erről). Ez fontos időszak egy kiskutya számára - úgy szocializáció, mint szobatisztaság szempontjából - ezért ha megoldható, kizárólag olyan helyre vigye a kölyköt, ahol viszonylag kis kockázat mellett ismerkedhet a világgal (olyan területre, ahol biztosan nem találkozik idegen kutyákkal és azok ürülékével). Az úgynevezett kutyapelenka is jó szolgálatot tehet, hogy a lakásba egy bizonyos helyre ürítsen a kiskutya, bár az erről való átszoktatás valószínűleg további türelmet igényel majd.
Nem hiszem, hogy a féreghajtó okozta volna, annál inkább a táp. Próbáljanak rizses-főttcsirkemelles mixet adni nekik, plusz macskáknak való probiotikumot (pl. Diarsanyl, Probicol-H), ha nem javulna 1-2 napon belül, akkor mindenképpen mutassák meg állatorvosnak.