4581. Legnépszerűbb hüllőnk a görögteknős
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
Sailor az uszkár nem mindennapi kutya, labdán egyensúlyoz, bevásárolni jár. 10 méteres egyensúlyozásból most ő a leggyorsabb.
Ha cica van a háznál, nincs egy unalmas pillanatunk. Még az alvásuk is elbűvölő, nem beszélve mozgalmas ébrenlétükről.
4 éves tengerimalacom 2 hete nem kakil, nem pisil, nem eszik-iszik. Elvittem orvoshoz ahol levágták túlnőtt fogát és kapott injekciót is. Miután hazaértünk evett egy is uborkát, de korai volt az öröm, mert azóta minden maradt a régiben.
Sarka Kata, Szabó Zsófi, Katus Attila, Nyári Dia, Nagy Alexa és Tornóczky Anita saját egészségük mellett négylábú barátjuk jóllétére is ügyelnek. A felelős gazdik közös futást szerveztek egymással és kutyusaikkal a Városmajorban, hogy így figyelmeztessenek minden ebtartót a szívférgességre.
Lehet pl. rosszul kimosott talaj vagy rossz minőségű táp túletetése. Ha van egy megfelelő szűrő és az említettekre odafigyel akkor elvileg működnie kéne.
Sajnos, használhatóbb ötletet nem tudok adni, mint azt, hogy újra és újra állatorvoshoz kell vinni, már csak azért is, mert ennyi ideje nem evő kutyának hathatós segítségre (pl. infúziók) van szüksége, még akkor is, ha nincs diagnózis.
Kedves Érdeklődő! A hörcsögök azért verekednek, mert a természetben ők magányosan élnek, territoriális (területvédő) viszonyok között, éppen ezért csak a kölyöknevelés és a párzás idejére találkoznak egymással a fajtársak. A hörcsögöknek - legyen az bármelyik fajta is - a legideálisabb, ha egyedül vannak tartva, különösen, ha azonos neműek, mert akkor akár vérre menő harcokat is vívhatnak, legalábbis elég súlyos sebeket ejthetnek egymáson, ezért azt javaslom, ha lehetősége van rá, tartsa külön terráriumban az egyedeket. Ha nincs rá lehetősége, a hörcsögök épsége érdekében érdemes végiggondolni, hogy hol tudná elhelyezni őket biztonságosan. Ha külön neműek az egyedek, még veszélyesebb, lehet a helyzet, ugyanis a nőstény nem csak rövid időközönként ellik sok kölyköt, amiben rövidesen teljesen kimerül, hanem a stressz miatt megeheti a kölyköket, vagy megölheti a hímet a kölykök védelmében. Ritka az, ha két, pláne ha több hörcsög békében tud egymás mellett élni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Első körben én tartási hibára gondolnék, miután a hím gonopódiumával megtermékenyíti a nőstényt, körülbelül 4 hét van hátra a szülésig. Egy megtermékenyítéssel a nőstények többször is tudnak szülni, mivel testükben elraktározzák a spermát és ezzel később - hím nélkül is - képesek az ikrák megtermékenyítésére. Egy szülés alkalmával 15-100 kis guppi is születhet, a nőstény etetésétől, korától, fejlettségétől és egyéb tényezőktől függően. Az anyát a szülés idejére ajánlatos külön akváriumba tenni, lehetőleg egy szülőketrecbe, ahol búvóhelyet (pl. egy adag jávai mohát) is előkészítünk számára. A frissen született kis guppikat ugyanis szüleik - és az akvárium többi lakója - fel is falhatja.
Csőr túlnövekedéseNem mindig utal betegségre, ha a madár csőre túlnő, kialakulhat azért is, mert nincs a környezetében megfelelő koptató felület, azaz természetes ülőfa, fakéreg vagy csőrkoptató esetleg túl puha eleséget kap a madár. A rendellenes szaruképződés, túlnövekedés hátterében azonban sok esetben valamilyen megbetegedés áll. Ha a két szarukáva nem zár jól, szintén bekövetkezhet a csőr túlnövekedése.A túlnőtt csőr következtében a táplálékfelvétel lehetetlen, emiatt a madár lesoványodik, amely tartós esetben akár éhhalálhoz is vezethet. Megfelelő csőrkoptatók ketrecbe helyezésével természetesen mindez megelőzhető, a jelentős túlnövekedést azonban már csak mechanikai bevatkozással, vagyis a hossz és a forma újbóli kialakításával orvosolhatjuk (csak szakértő vágja le a madár csőrét, nem javasoljuk az otthoni próbálgatást, nagy fájdalmat okozhat a madárnak, ha túlvágja a csőrt!!!!)A csőr túlnövekedése élősködő rühatkák jelenléte miatt is bekövetkezhet. A szaruképletben élősködő atkák hatására a csőr morzsalékonnyá és lyukacsos szerkezetűvé válik, továbbá deformálódik és repedezik. A felrakódások megjelenése is jelzi az atkák jelenlétét a szájszögletben, a szem környékén és a lábakon. A betegség más papagájt is megfetőzhet, de gyógyítható, azonban esetleges kiújulására később is számítani lehet. A karomvágás is csak szakértőnek ajánltt, erek futnak benne, jelentősen vérezhet, ha belevágnak.