4581. Legnépszerűbb hüllőnk a görögteknős
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
Sailor az uszkár nem mindennapi kutya, labdán egyensúlyoz, bevásárolni jár. 10 méteres egyensúlyozásból most ő a leggyorsabb.
Ha cica van a háznál, nincs egy unalmas pillanatunk. Még az alvásuk is elbűvölő, nem beszélve mozgalmas ébrenlétükről.
4 éves tengerimalacom 2 hete nem kakil, nem pisil, nem eszik-iszik. Elvittem orvoshoz ahol levágták túlnőtt fogát és kapott injekciót is. Miután hazaértünk evett egy is uborkát, de korai volt az öröm, mert azóta minden maradt a régiben.
Sarka Kata, Szabó Zsófi, Katus Attila, Nyári Dia, Nagy Alexa és Tornóczky Anita saját egészségük mellett négylábú barátjuk jóllétére is ügyelnek. A felelős gazdik közös futást szerveztek egymással és kutyusaikkal a Városmajorban, hogy így figyelmeztessenek minden ebtartót a szívférgességre.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.