4581. Legnépszerűbb hüllőnk a görögteknős
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
Sailor az uszkár nem mindennapi kutya, labdán egyensúlyoz, bevásárolni jár. 10 méteres egyensúlyozásból most ő a leggyorsabb.
Ha cica van a háznál, nincs egy unalmas pillanatunk. Még az alvásuk is elbűvölő, nem beszélve mozgalmas ébrenlétükről.
4 éves tengerimalacom 2 hete nem kakil, nem pisil, nem eszik-iszik. Elvittem orvoshoz ahol levágták túlnőtt fogát és kapott injekciót is. Miután hazaértünk evett egy is uborkát, de korai volt az öröm, mert azóta minden maradt a régiben.
Sarka Kata, Szabó Zsófi, Katus Attila, Nyári Dia, Nagy Alexa és Tornóczky Anita saját egészségük mellett négylábú barátjuk jóllétére is ügyelnek. A felelős gazdik közös futást szerveztek egymással és kutyusaikkal a Városmajorban, hogy így figyelmeztessenek minden ebtartót a szívférgességre.
A nyuszi szemének az elváltozását sok minden okozhatja. Az ok lehet traumás eredetű vagy fertőző. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani a pontos okot, ahhoz látnunk kellene az állatokat. Sajnos a myxomatosis sem kizárt.
A nyuszi fő elesége a fűfélék. Ha ezt nem eszi, akkor felborul az emésztése, és nagyon hamar megbetegszik. Ezért rá kell venni az állatot, hogy egyen szénát. Talán a a gyógynövényes széna ízleni fog neki, érdemes azzal próbálkozni. Reggel és este kell megkínálni zöldség- és gyümölcsfélékkel annyi mennyiségben, amennyit meg tud enni fél óra alatt.
Nagyon sokszor elég egy fronthatás, és már nem is eszik a nyuszi. Ha azonban nem tér vissza 1-2 napon belül az étvágya, akkor el kell hozni hozzánk, mert más is lehet a háttérben.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.