4581. Legnépszerűbb hüllőnk a görögteknős
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
A görög teknősök a legnépszerűbb hüllők körébe tartoznak. Ennek számos oka van: a szépségük, békés természetük, rendkívül hosszú élettartamuk.
Sailor az uszkár nem mindennapi kutya, labdán egyensúlyoz, bevásárolni jár. 10 méteres egyensúlyozásból most ő a leggyorsabb.
Ha cica van a háznál, nincs egy unalmas pillanatunk. Még az alvásuk is elbűvölő, nem beszélve mozgalmas ébrenlétükről.
4 éves tengerimalacom 2 hete nem kakil, nem pisil, nem eszik-iszik. Elvittem orvoshoz ahol levágták túlnőtt fogát és kapott injekciót is. Miután hazaértünk evett egy is uborkát, de korai volt az öröm, mert azóta minden maradt a régiben.
Sarka Kata, Szabó Zsófi, Katus Attila, Nyári Dia, Nagy Alexa és Tornóczky Anita saját egészségük mellett négylábú barátjuk jóllétére is ügyelnek. A felelős gazdik közös futást szerveztek egymással és kutyusaikkal a Városmajorban, hogy így figyelmeztessenek minden ebtartót a szívférgességre.
A Lyme-kór általában jól kezelhető (3-6 hét antibiotikum), legtöbbször meggyógyulnak a kutyusok. A kezelés sikerességét vérvétellel is igazolni kell. Előfordul azonban, hogy gyógyszert kell váltani. Sajnos bélrendszeri panaszok előfordulhatnak (mint minden antibiotikum szedése esetén), probiotikum szedése ezért javasolt. Bizonyos savcsökkentők ugyanakkor ronthatják a doxiciklin felszívódását. Sajnos nem létezik 100%-os megoldás a kullancsok ellen, ezért bármelyik szernél "becsúszhat" 1-1 kullancs.
A kérdést nem igazán értem, mert ha jól számolom, akkor eddig is volt már 9 db tél és a kutya még mindig él. - A pokróccal előtte át kellene törölni, simítani, hogy jól átvegye a kutya saját szagát. - A jutalomfalat beszórást folytatni kellene. - Az autó ülés burkolatát, vagy legalább egy akkora felületét mint amekkora a kutyaház belső alapterülete, le kellene szedni és azt beletenni a kutyaházba. Valahogyan úgy, mint ha az lenne benne egy matrac. - Napközben mint engedelmességi gyakorlatot csinálni vele, pozitív megerősítéssel, hogy egyre több időt "MARAD !" - jon bent.
Kedves Gazdi! Ez az állapot csak alapos fizikális vizsgálat, esetleges kiegészítő vizsgálatok (RTG, UH) és pontos kórelőzmény ismeretében ítélhető meg. Kérjük, keresse fel állatorvosát mielőbb! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Esetleges sérülés, netán izgalmi állapot jele lehet. Alaposan nézze át a nimfa lábát, ha beágyazódott tüskét, idegen anyagot lát, vigye állatorvoshoz.
Váltson tápot! Üdv