4591. Előzzük meg a kutya szívférgességét! Mutatjuk, hogyan!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető megbetegedés, amelynek során súlyos panaszok léphetnek fel, és halállal is végződhet. Tippeket adunk a halálos betegség elkerülésére!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető megbetegedés, amelynek során súlyos panaszok léphetnek fel, és halállal is végződhet. Tippeket adunk a halálos betegség elkerülésére!
A Némó nyomában mesét nagyon szerettük, mától mozikban a következő rész is. Az első film szereplői visszatérnek a folytatásban, de újabb tengerlakókat is megismerhetünk.
Közel egy időben született meg három dámszarvasborjú a Szegedi Vadasparkban, kettő közülük a Kárpát-medencében is élő európai dámszarvas (Dama dama), a harmadik azonban a különleges természetvédelmi helyzetű mezopotámiai dámok (Dama mesopotamica) közé tartozik.
A hazánkban felcseperedő görög teknőcök kevés kivételtől eltekintve magukon hordják a súlyos tartáshibák jegyeit. Torz páncél, papagájcsőr szerű szarukáva, beteg ízületek. A legtöbbjük az ivarérett kort sem éri meg, pedig jól tartani őket ugyanolyan könnyű, mint rosszul.
A fajkutyatenyésztők legnagyobb amerikai szervezete, az American Kennel Club (AKC) június 22-én bejelentette, hogy az ősi magyar pásztorkutyát, a pumit a 190. fajtaként felvette a hivatalos kutyafajták legrégebbi amerikai jegyzékére.
A sántítás hátterében többféle ok is lehet. A csontrendszer, az izületek rendellenessége (pl. diszplázia, csonthártyagyulladás) mellett azonban tömeges izomzattal rendelkező állatoknál gondolni kell az izomlázra is, ami kutyák esetében igen súlyos formát ölthet. Ortopédiai szakrendelésen egy vizsgálatot követően valószínűleg kielégítőbb választ kapna a kérdésére.
Kedves Gondos Gazdi! Először is elnézését kérem a késői válaszért, de szabadságon voltam! A műtéti előkészítésre és utókezelésre egyaránt a TRAUMEEL nevű humán készítmény adagolását javaslom. Ez egy komplex homeopátiás gyógyszer, amiben olyan alkotók vannak, amelyek fájdalom- és vérzéscsillapító hatásúak, stresszoldók és mind a testi, mind pedig a lelki sérülések regenerációjában támogatják a szervezetet. A törpe pinschernek naponta 3x fél tablettát javaslok, már a műtét előtt két naptól kezdődően, a műtét utáni 3.-4. napig. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
T. Vivien! Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy nincs semmi baja. Például gyomorfekély esetén is hasonló tüneteket mutathat az eb. Mindenképpen ki kell vizsgálni, nem az étvágynövelés a jó megoldás. Üdvözlettel: Dr Stark Róbert
Kedves Kriszta ! A leírásból ítélve ,a tünetek alapján csak annyit látok, hogy valamilyen idült sorvasztó betegségben szenved a kutya. A lábhajlaton lévő dudorok lehetnek megduzzadt nyirokcsomók, de lehet bőrgyógyászati vagy tumoros elváltozás is. Nem vagyok biztos hogy az öregedés jeleit mutatja a kutyus, inkább kezeletlen belgyógyászati betegségekre gondolok. Vérvizsgálat és teljes körű belgyógyászati vizsgálat nélkül nem lehet ilyen esetekben diagnózist felállítani. Feltehetően ideggyógyászati, esetleg ortopédiai problémákkal is küzd, de pontos tünetek hiányában nem akarok helytelen véleményt alkotni. Természetesen Ön dönt a kutya sorsa felől, de a belgyógyászati és a vérvizsgálat eredménye alapján talán meghosszabbíthatóvá válik a kutya élete, az összes problémáját célzottan kezelve. Kiss Gabriella
Kedves Ibolya ! A leírása alapján a cicája valószínűleg idült, fájdalommal is járó belgyógyászati betegségben szenved. Erre utal a megváltozott magatartásrendszer, az alom elhagyása, a nagy fokú vízivás stb. Ha hetente többször hány, vese, máj, hasnyálmirigy eredetű probléma a leggyakoribb diagnózis ilyen korú perzsa cicánál. Ultrahang és egyéb vizsgálat mindig a vérlelet függvényében történik. Vírusos háttér is lehetséges, leukózis vizsgálatot is kéne kérni vérből. Vérvizsgálat nélkül természetesen csak találgatni lehet, és ennek hiányában oki terápiát sem tudunk folytatni, csak tünetit, de a leveléből ítélve még ez sem történt meg. Mivel nagyon szenved a cica, ezt a kivizsgálás sorrendet gyorsan el kellene kezdeni. Dr Kiss Gabriella