456. Te is mindennap pizzát eszel?
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
A szobában hova kerüljön a tengerimalac lakhelye? Miben lakjon kedvencünk? Milyen nemű malackát válasszunk, és milyen párban tartási lehetőségek vannak? A válaszokat a cikkben leled!
A globális felmelegedés az 1972-ben védetté nyilvánított jegesmedvéket fenyegeti a leginkább közvetlenül. Az OSRAM – a világ egyik vezető fényforrás gyártója - környezetbarát fényforrások fejlesztésével törekszik a fenntartható fejlődés megvalósítására
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Nem az ivartalanítás az eredeti, kiinduló pont, ha nem a macska karaktere, megszokásai, tartási körülmények, elkényeztetése, - együttesen. Az ilyen tipusú macskák képtelenek ebben a formában a társas együttélésre, az ebből eredő, hormonális, szexuális és viselkedési zavarainak együttes megnyilvánulása az amiről Ön írt. Enyhülés elérhető: ha 1-2 cicával csökkentik a közösséget, minden jelölés rajtakapásánál következetesen büntetik, az almok számát eggyel többre növelik mint a macskák száma, megszüntetik az elkényeztetését. Csak nagyon hosszadalmas tréning és terápia tudja végérvényesen megváltoztatni - aminek költségeit jelenleg csak az USA -ban képesek a macskarajongók megfizetni.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján csak annyit tudok megállapítani, hogy valóban átmeneti egyensúlyzavara van a kutyusának. Feltehetően azért jelentkezik ülésből, mert érzi előre a kutyus a szédüléses állapotot, és már ezt megelőzően leül. Az egyik első végtag emelgetése a szédüléses roham közben lehet epilepsziás tünet is, de ha tiszta marad a tudat a szédüléses állapot közben, akkor lehet segítségkérés jele a kutyus részéről. A videó elemzés alapján ez egyértelműen eldönthető. Az biztos, hogy központi idegrendszeri problémával állunk szemben, hogy organikus neurológiai tünetet vagy fokális epilepsziára utaló tünetet látunk a betegen, ezt minden esetben teljeskörű belgyógyászati és ideggyógyászati kivizsgálás után tudjuk csak eldönteni, és ennek megfelelően előírni a tartós gyógyszerezést. Mivel ritka tünetcsoportról van szó, nagyon szívesen vállalom a kutyusa kivizsgálását. Elérhetőségeim: kissgabriella@vipmail.hu és 06-1/360-0334. Rendelési idő: H-Sz-P.: 9-12 és K-Cs.: 16-19.30. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Egy hét éves cicánál komolyan kell venni minden rendellenességet, főleg ha a hasa feltűnően megnőtt. Nem tudom ivartalanított-e vagy nem, de valószínűsítem, hogy nem az, mert nem említette. Ez esetben az első gondolatom a gennyes méhgyulladás,ami kezdetben nem jár súlyos tünetekkel, rosszulléttel, de a betegség előrehaladtával állapota életveszélyessé válik. Műtéttel időben jól gyógyítható.Lehet a cicának hasvízkórja, amit számos szervi megbetegedés okozhat, és nem kizárt a hasűri daganat sem. Mindezeket állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet pontosan diagnosztizálni és gyógykezelni sem. Cicája érdekében küzdje le félelmét és sürgősen vigye őt be olyan állatorvosi rendelőbe, ahol hasi ultrahangos vizsgálatot is tudnak végezni. Elkerülhetetlennek tartom még a vér laborvizsgálatát is.
Nagyon örülök, hogy jobban van a nyuszi.:) Nagyon jó gazdái lesztek és szerencsés, hogy Rátok talált. Én is bízom benne, hogy előbb utóbb az olyan "tenyésztők", akik nem szeretetből nevelik a nyuszikat, el fognak tűnni a piacról - bár sajnos ez csak álom.:( További jó nyuszizást
Nem biztos, hogy borogatással megoldódik a dolog. Látatlanban nem állíthatok ilyet. Az Ön helyében bevinném a kiskutyát a legközelebbi rendelőbe, lehetőleg olyanban, ahol kimondottan szemészeti szakellátással is foglalkoznak. Ha ilyet nem talál, a kezelő állatorvos biztosan tudni fogja , hogy szükség esetén hová irányítsa át paciensét.