456. Te is mindennap pizzát eszel?
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
A szobában hova kerüljön a tengerimalac lakhelye? Miben lakjon kedvencünk? Milyen nemű malackát válasszunk, és milyen párban tartási lehetőségek vannak? A válaszokat a cikkben leled!
A globális felmelegedés az 1972-ben védetté nyilvánított jegesmedvéket fenyegeti a leginkább közvetlenül. Az OSRAM – a világ egyik vezető fényforrás gyártója - környezetbarát fényforrások fejlesztésével törekszik a fenntartható fejlődés megvalósítására
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Fél évig sehogy, korai ivartalanítás, rendszeres, min. napi kétszeres etetés.
Kedves reni! olvass bele a következőő cikkünkbe: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla!
Kedves Rita! Feltétlen vigye vissza, mert szerintem laborvizsgálat és röntgen vizsgálat indokolt a helyzet feltárására. Tiszteletettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Sajnos nem. A jelölést nem csak hormonális hatásra végzik az állatok. Ivartalanított állatoknál ritkább, de stresszhelyzetben ugyanúgy jelölnek, mint ivaros társaik, viszont vizeletük szag nem annyira elviselhetetlen. Meg lehet próbálkozni szintetikus feromon készítménnyel(konnektorba dugható párologtató készülék), de csak a zárt térben tartott állatoknál működik. A készítményről kérdezze állatorvosát, vagy a legközelebbi állatpatikát. Ismerni fogják. Az ivartalanítás nagyon fontos lenne. Rengeteg előnye van. Csökken a csavargási késztetés, ezáltal az autóbaleset, kutyatámadás veszélye. Nincs kitéve emberi rosszindulatnak, mint az idegen udvarokban párzási szezonban óbégató kandúrok. Védve van a párzással és sérülésekkel terjedő gyógyíthatatlan vírusos betegségektől ( macska AIDS, leukózis). Lényegesen ritkább vendég lesz az állatorvosnál, mint a verekedő kandúrok, amelyek rendszeresen érkeznek tályogokkal, csúnyán elfertőződött harapott sebekkel, kikapart vagy kilőtt szemmel. Ehhez képest az ivartalanítás költsége és kockázata lényegesen kisebb. Sok rendelőben februárban-márciusban kedvezményes ivartalanítási akció van!!! Nézzen körül!
A kamilla tea gyulladáscsökkentő hatású, de hatékonyabb lenne valamilyen antibiotikumos kenőcs alkalmazása. A fürjek szeme meglehetősen érzékenyen reagál porra, külsö behatásokra, de begyulladása lehet más fertőzés tünete is.