4596. Szavazz 2017 madaráról: bagoly, veréb vagy tengelic?
Erdei fülesbagoly, házi veréb vagy tengelic? 2016. július 27-ig szavazhatunk az év madaráról!
Erdei fülesbagoly, házi veréb vagy tengelic? 2016. július 27-ig szavazhatunk az év madaráról!
Életnagyságú bronzszobrokat készít Pogány Gábor Benő a kilenc magyar kutyafajtáról.
A füttyentőbéka-félék családjába tartozó faj hímje és nősténye egy halálos gomba kór utolsó túlélői. Zoológusok most összehozták ket, vajon lesz happy and?
Két új taggal bővült a veszprémi állatkert zebracsapata, a fiatal állatok már láthatók a kifutón az orrszarvúk, az impalák és a zambézi mocsáriantilopok társaságában.
Vajon mitől olyan félelmetes a kígyóuborka a macskák számára? Ha titokban a macska mögé helyezünk egy uborkát, frászt kap tőle!
Sajnos nem igazán értem, hogy mit vár egy ilyen internetes kérdezz-felelek tanácsadástól? Ha a macskájának a bajáról ennyiféle vizsgálat és kezelés után sem sikerült megállapítani, hogy mi lehet a tünetek oka, akkor nem hiszem, hogy itt bármi okosat ki lehetne találni. Ahhoz, hogy ez kiderülhessen, tovább kell vizsgálni olyan eljárásokkal, amelyekre eddig nem került sor. A kiindulópont talán az lehet, hogy az első alkalommal a bal első lábára sántított.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Ha ilyen makacs, nem gyógyuló sebről van szó, felmerül az autoimmun betegség, vagy daganat gyanúja. Előbbit egy vér laborvizsgálattal lehet igazolni, ANA (anti DNA) vizsgálatával, az utóbbi esetben kellene egy citológiai mintát venni az elváltozott területekről és azt megvizsgáltatni . A Budapesten és környékén működő állatorvosi laborok bármelyike meg tudja csinálni ezeket a vizsgálatokat. Állatorvosa biztosan le tudja venni a mintákat és beküldeni a laborba.
Elfelejtette megírni hogy az alsó fogak milyen irányba csúsztak el. Ha előre felé akkor valóban az állkapocsizület ficama áll fenn, amit se a veszettség se egy másik macskával történt verekedés nem képes előidézni. Ahhoz sokkal nagyobb erő behatása szükséges. Például egy autó,magasról való leesés - ez utóbbi esetben az állkapocs középen gyakran szétnyílik.Minden esetre egy állatorvosi vizsgálat talán nem ártana.
Kedves Zsolt! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu